рф отримує компоненти для “кинджалів” з Європи та США через посередників, – The Insider

Попри санкції, росія за допомогою фірм-посередників отримує з Європи та США компоненти, які, зокрема, застосовує у виробництві ракет типу "Кинджал". Для цього використовують компанії, які досі не підпали під санкції Заходу.

Про це йдеться в розслідуванні The Insider, повідомляє Рубрика.

Зокрема, журналісти з'ясували, що корпорація, що входить до складу Ростеху, одержує американські чіпи для ракет з Китаю.

Їх закуповує московська компанія ТОВ "ЕТС Електронікс", створена 2021 році, у китайської фірми ETC Electronics Limited.

Інші комплектуючі для ракет КБМ отримує із Європи.

Наприклад, камери тепла та холоду імпортуються з Польщі через московську компанію ТОВ "Остек-Тест", а токарні верстати для КБМ закуповує у Німеччині ТОВ "KEB-Рус".

Фірми-посередники також закуповують продукцію для КБМ у виробників з Литви, Латвії, Бельгії та Великої Британії.

Керує "Конструкторським бюро машинобудування" ще з радянських часів Сергій Пітіков.

Його донька Майя Пітікова, за даними видання, живе неподалік Мальмо у Швеції. У розмові з журналістами вона заявила, що "путінський режим веде злочинну, криваву, безглузду війну", але від інших коментарів відмовилася: "Я не готова брати участь у розмові, яка з самого початку спрямована проти мого батька".

Раніше Служба безпеки оголосила підозру гендиректорові російської державної корпорації "ростех" Сергію Чемезову. Його компанія постачає ракети "Кинджал" й інше озброєння для російської армії.

Довідка про ракету "Кинджал"

Ракета "Кинджал" уперше опинилася на російському озброєнні у 2017 році. Після пуску з літака вона підіймається на велику висоту, у верхні шари атмосфери, а потім за балістичною траєкторією наближається до цілі.

У росії її називають гіперзвуковою. Видання Defense Express зазначає, що ця ракета може розганятися до гіперзвукової швидкості завдяки прискорювачу, але не може летіти так постійно. На етапі наближення до цілі «кинджал» рухається швидко, але не досягає гіперзвукової швидкості, кажуть журналісти.

А ось у Генштабі ЗСУ стверджують, що під час заходження на ціль по балістичній траєкторії ракета може розвивати швидкість приблизно 12 тисяч км/год, тобто досягати гіперзвуку.

Експерт із питань авіації та оборони Девід Гемблінг у статті для Forbes зазначив, що ракети "Кинджал" не обов'язково є швидшими за традиційні балістичні ракети, швидкість яких теж сягає гіперзвуку.

"Проте якщо балістичні ракети мають високу передбачувану траєкторію польоту, як гарматне ядро, то гіперзвукові здатні маневрувати всередині атмосфери. А це означає, що балістичні ракети можна виявити на великій відстані й заздалегідь намітити точку перехоплення, тоді як гіперзвукові ракети залишаються на нижчому рівні, дають менше часу для попередження і не слідують передбачуваним шляхом", — пояснює експерт.

Нагадаємо, що у небі над Україною в ніч на 16 травня знищили 6 аеробалістичних ракет "Кинджал", 9 крилатих ракет "Калібр" та три балістичні ракети. Тобто усі з 18 запущених російськими агресорами ракет, а також усі запущені дрони, повідомили у ПС ЗСУ.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, що збиття всіх 6 ракет Х-47М2 "Кинджал" силами протиповітряної оборони Києва, які російська армія спрямувала проти столиці у ніч на 16 травня, є вражаючим показником.

За підрахунками журналістів, безрезультатна нічна атака коштувала росії щонайменше 120 млн доларів: підрахунки проводилися з огляду на вартість ракет та дронів різних типів, без урахування 3 ракет, тип яких на ранок 16 травня достеменно не було встановлено.

У Міноборони США також офіційно підтвердили, що за допомогою зенітно-ракетного комплексу Patriot,  українські захисники збили російську ракету "Кинджал", яку у рф називають гіперзвуковою.

У британській розвідці вважають, що для росії стало сюрпризом вразливість так званих "непереможних" "Кинджалів".

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.