Про це повідомляє The Guardian, пише Рубрика.
У чому проблема?
Рак шийки матки відноситься до найбільш частих онкопатологій у жінок. Хвороба розвивається поступово, від передракових змін клітин до раку. Викликана переважно вірусом папіломи людини.
Щороку у світі рак шийки матки виявляють більше ніж у 600 тисяч жінок.
В Україні хворобу щорічно виявляють у 7500 жінок, з яких 2500 помирають (серед них 500 працездатного віку).
Найбільше хвороба поширена на Ямайці — 58,9 % на 100 тисяч жінок, у Німеччині — 43,1-45,2 %, а найнижча — в Ізраїлі (6,4 %).
Яке рішення?
Науковці з Інституту раку Лондонського університетського коледжу заявили, що розробили новий метод лікування шийки матки, який, ймовірно, на 35% зменшує ризик рецидиву та смертності пацієнток.
Під час дослідження, перед стандартним лікуванням науковці проводили хворим додатковий курс хіміотерапії й вживання схвалених препаратів для лікування раку.
Як це працює?
У дослідженні, яке тривало протягом 10 років, взяли участь 500 пацієнток.
У жінок був діагностований рак шийки матки й злоякісну пухлину можна було побачити без мікроскопа.
Науковці визначили, що знизити рівень рецидиву допомагає курс індукційної хіміотерапії з використанням препаратів для знищення ракових клітин.
Індукційна – переважно передопераційна терапія, спрямована на зниження ризику метастазування і скорочення розмірів пухлинних утворень.
Цей курс лікування пацієнтки мали пройти перед променевою терапією або комбінацією хіміотерапії та променевої терапії, кажуть вчені.
За словами науковців, серед пацієнток, які лікувалися за допомогою індукційної терапії, через 5 років були живими 80%. 73% з них – не мали рецидиву.
Водночас серед онкохворих жінок, які пройшли лише стандартне лікування, через 5 років живими були 72%, з яких не мали рецидиву 64%.
"Дослідження доводить, що короткий курс додаткової хіміотерапії, який проводиться безпосередньо перед стандартним лікуванням здатен знизити ризик рецидиву або смертності на 35%. Це найбільший прорив у лікуванні раку шийки матки за останні 20 років", – стверджує дослідниця Інституту раку Лондонського університетського коледжу Мері МакКормак.
Важливо: дослідження не є рецензованим, оскільки до експерименту у випадковому порядку залучали хворих з лікарень Великої Британії, Мексики, Індії, Італії та Бразилії.
Раніше ми повідомляли, що дослідники зі Стенфорда розробили нову модель, яка може стати основою ліків, що змусять ракові клітини працювати проти себе.
Також ви можете прочитати в статті Рубрики "Життя існує і під час хімії, і після неї" три історії жінок, які отримали діагноз "рак молочної залози" і домоглися якісного лікування.
У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.