Це випливає з інформації на сайті Верховної ради.
У картці законопроєкту на сайті парламенту зазначено, що в четвер, 26 жовтня, закон було "повернуто з підписом від президента України". Це останній етап для набуття законом чинності.
Минулого тижня парламент на засіданні у вівторок у цілому ухвалив законопроєкт №9269-д про посилення фінансового моніторингу PEP (Politically Exposed Person, політично значущих осіб).
Як зазначив нардеп Железняк, головною новацією в документі є те, що замість трьох років після посади топпосадовці будуть фактично мати довічний статус політично значущих осіб.
За відповідний проєкт закону проголосувало 276 нардепів, проти не було жодного голосу.
"Це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС", – додав Железняк.
Перед тим президент Володимир Зеленський закликав Верховну раду не зволікати з ухваленням законів, необхідних для відкриття переговорів про членство в ЄС, згадавши, зокрема, про закон про PEP.
У листопаді Єврокомісія має представити щорічну доповідь щодо розширення. Очікують, що Єврокомісія рекомендує розпочати офіційні переговори про вступ України до ЄС.
Що відомо про політично значущих осіб
Політично значущі особи, або англійською Politically Exposed Persons (PEP), — це люди, які обіймають важливі державні посади. Наприклад, президент, премʼєр-міністр, члени уряду, народні депутати, секретар РНБО, голова та члени правління Нацбанку, голови та судді Конституційного та Верховного судів, вищих спеціалізованих судів тощо.
Прирівняними до РЕР вважають і членів родин цих посадовців та повʼязаних з ними осіб, наприклад, ділових та бізнес-партнерів.
Усе це визначено в чинному законі "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Там же передбачена процедура фінансового моніторингу РЕР. Цей закон є наслідком виконання рекомендацій Міжнародної групи протидії відмиванню брудних грошей (FATF). Україна зобовʼязалася виконати ці рекомендації, підписавши угоду про асоціацію з ЄС . Цей закон Верховна Рада ухвалила ще 2014 року, однак тоді він не відповідав вимогам FATF.
Згодом його переухвалили у 2019 році, аби він відповідав рекомендаціям партнерів та передбачав пожиттєвий фінансовий моніторинг для РЕР. Утім противники закону вважали його "надмірним втручанням в особисте життя", а тому подавали законопроєкти, аби змінити правила.
У 2022 році депутати проголосували зміни, які передбачали, що статус "політично значущої особи" обмежувався лише трьома роками після звільнення з посади.
Однак цей момент не влаштовував партнерів, тож депутати були вимушені вносити зміни, які, власне, сьогодні й були проголосовані — фінмоніторинг став пожиттєвим.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.