fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 11:50 26 Жов 2023

Команда Центру економічного відновлення дослідила людський капітал України: навіщо це рішення

English version here

На фото: керівник ГО EasyBusiness Дмитро Ливч представляє результати дослідження

У перспективі найближчих 10 років втрати України від війни можуть становити 255 мільярдів доларів, зазначив керівник ГО EasyBusiness та аналітичного напряму Центру економічного відновлення Дмитро Ливч. Це один із результатів дослідження "Людський капітал України: поточний стан, виклики, можливі рішення".

Про це повідомляє "Рубрика" з форуму Human Capital UA.

У чому проблема?

Повномасштабна війна викликала вимушену міграцію мільйонів українських громадян і роз'єднання родин. За кордон виїхали понад 6 млн українців, а ще понад 5 млн стали внутрішніми переселенцями. Понад мільйон людей залучені до сектору безпеки і оборони, кількість ветеранів та ветеранок зростає. За таких умов розвиток людського капіталу в Україні постає як велике питання. 

На фото: Слайд з презентації результатів дослідження

Яке рішення?

Команда Центру економічного відновлення провела дослідження "Людський капітал України: поточний стан, виклики, можливі рішення". Його результати представили 25 жовтня під час всеукраїнського обговорення розвитку людського капіталу Human Capital UA.

Як це працює?

Форум відбувається як діалог про економіку, безпеку, соціальну сферу, якість життя, освіту та майбутнє. На події зібралися очільники міністерств, керівники громадських організацій, дипломати та бізнес. Мета напрацювати єдину державну стратегію розвитку людського капіталу з долученням усіх учасників процесу.

Проведене дослідження "Людський капітал України: поточний стан, виклики, можливі рішення" дає певні конкретні дані для переходу від візії до конкретних проєктів. 

Поняття "людський капітал" фігурує у 9 стратегічних документах, але спільного його визначення немає навіть на урядовому рівні України, зазначив Дмитро Ливч. Дослідники пропонують визначати його як сукупність чинників освіти, охорони здоров'я та соціальної складової (умов життя). 

Водночас дуже важливим є й економічний чинник.

Зокрема, як розповів Дмитро Ливч, є пряма залежність рівня розвитку людського капіталу в країні та її економічного розвитку. Україна увійшла до переліку країн з достатньо високим рівнем людського розвитку, але ми наразі не змогли конвертувати його у високий рівень нашої економічної спроможності.

На фото: Слайд з презентації результатів дослідження

Ще один момент, який виявило дослідження: брак даних є основною проблемою процесу розробки політики на основі фактів в Україні. 

На фото: Слайд з презентації результатів дослідження

На фото: Слайд з презентації результатів дослідження

У перспективі найближчих 10 років Україна може втратити до 255 мільярдів доларів через негативний вплив війни на людський капітал в Україні. Наприклад, відновлення освітнього сектора потребує 8% ВВП України. 

На фото: Слайд з презентації результатів дослідження

Щоб реагувати на низку викликів, спровокованих війною, Україна має ефективно використовувати підтримку світової спільноти. Це підтримка, яку ми отримуємо на шляху до нашого членства в ЄС, кошти, які нам надають різноманітні світові організації та ініціативи, які вони допомагають втілювати. І також це гарантії безпеки, які можуть стати одним із головним чинників повернення воєнних мігрантів до України.

На фото: Слайд з презентації результатів дослідження

Дмитро Ливч підсумував, що досягнення цілей розвитку людського капіталу неможливе без координації на рівні формулювання та впровадження державної політики, яку нині розробляють низка міністерств.

На фото: Слайд з презентації результатів дослідження

Організатори форуму Human Capital UA: Центр економічного відновлення, EasyBusiness, Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН).

Як раніше писала Рубрика, дослідники визначили індекс людського капіталу для відновлення України. У 2023 році він становить 6,4 за десятибальною шкалою. Індекс складається з капіталу здоров'я (цього року становить 6,0), капіталу адаптивності (6,5) та громадського капіталу (6,6). Також фахівці визначили драйвери кожного з капіталів, роботи держави й донорів з якими можна посилити всі ці складники.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: