Рішення для перемоги: на фронт передали 200 стійких до РЕБ дронів вітчизняного виробництва
У межах державної програми "Армія дронів" українські оборонці на передовій отримали понад 200 ударних безпілотників Heavy Shot українського виробництва, що є достатньо стійкими до ворожих станцій радіоелектронної боротьби.
Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Рубрика.
У чому проблема?
Федоров наголосив, що нині на ринку відбувається технологічна революція, якій передувало скасування майже всіх блокерів:
- введено fast-track для БпЛА,
- скасовано ПДВ та ввізне мито на комплектуючі для дронів,
- усунуто зайву бюрократію,
- спрощено допуск для експлуатації.
"Фінансування збільшено, є позитивна динаміка. Але цього недостатньо, нам потрібно ще більше БпЛА. Ми зрозуміємо, що в нас достатньо безпілотників лише тоді, коли ми вийдемо на кордони 1991 року. Виробництво необхідно збільшувати та стимулювати", – додав міністр.
Яке рішення?
На передову передали понад дві сотні українських ударних безпілотників Heavy Shot за державною програмою Армія дронів.
Рішення для перемоги: фонд Притули разом з Uklon хочуть придбати для ЗСУ дві тисячі FPV-дронів
Як це працює?
Федоров зауважив, що Heavy Shot мають стійку до радіоелектронної боротьби систему GPS-навігації та автоматично повертаються на базу після ураження цілей.
"А ще ці дрони повністю розроблено та вироблено в Україні компанією Gurzuf Defence", зауважив міністр.
Також очільник відомства наголосив, що "пташки" допоможуть воїнам тримати оборону та контратакувати.
"Військові знищуватимуть піхоту, техніку, склади й командні пункти окупантів", пілкреслив він
Міністр зазначив, що держава продовжить системно забезпечувати військових потужними дронами.
Нагадаємо, що 7 жовтня Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що розробкою безпілотників почали займатися понад 200 українських компаній.
Окрім того, Міністерство оборони України вперше затвердило для українських військових одразу кілька нових зразків БПЛА за спрощеною процедурою.
До того ж зареєструвати свій запит на допуск до експлуатації нового зразка озброєння можна через Акселератор інноваційного розвитку Міністерства оборони України.