З 15 листопада Укрзалізниця додасть жіночі купе в потягах ще на чотирьох маршрутах
Пілотний проєкт жіночих купе у пасажирських поїздах з 15 листопада "Укрзалізниця" розширить на ще чотири маршрути.
Про це повідомляє Міністерство відновлення, інформує Рубрика.
Як зазначили у відомстві, з 15 листопада жіночі купе стануть доступні ще в 4 поїздах:
- №17/18 Харків – Ужгород
- №29/30 Київ – Ужгород
- №3/4 Запоріжжя – Ужгород
- №26/236 Одеса – Рахів.
Як зазначив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко, у середньому такі купе заповнюються на 93%. За 4 місяці було реалізовано вже 25 тис. квитків.
"Тому, як і обіцяли, збільшуємо кількість поїздів, де буде доступна ця послуга. Обирали "довгі" рейси, де подорожує багато жінок із дітьми, а також підключили до проєкту нові напрямки: Одесу, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Рахів", – зазначив Лященко.
Перевізник додав, що купити квитки у жіночі купе можна буде у застосунку "Укрзалізниці" з 27 жовтня. Глибина продажу 20 діб.
Як і раніше, місця відповідно маркуватимуться в застосунку, а посадка до таких купе буде відкрита тільки жінкам та дітям до 5 років включно.
Зауважимо, що вартість проїзду в жіночих купе не відрізняється від стандартної у вагонах аналогічного класу того ж поїзда.
Також повідомляють що "Укрзалізниця" продовжує посилювати охорону поїздів та почала впровадження системи відеонагляду в усіх нових вагонах.
Довідка
Нагадаємо, що у травні цього року в "Укрзалізниці" запровадити послугу спеціальних жіночих купе. Квитки на такі місця можна буде придбати через застосунок компанії, коли його допрацюють.
А вже у червні Укрзалізниця в пілотному режимі відкрила продаж квитків до жіночих купе.
З літа 2023 року жіночі купе функціонують у 4 пасажирських поїздах:
- №81/82 Київ – Ужгород,
- №41/42 Дніпро – Трускавець,
- №75/76 Київ – Кривий Ріг,
- №15/16 Харків – Ясіня.
"Рубрика" розбиралася, як виникла "вагонна дискусія" та як працює послуга надання окремих місць у поїздах за статевою приналежністю за кордоном.
Читайте докладніше про це у нашій статті: "Жіночі купе: закордонний досвід, замовчування насильства і рішення, що не стане панацеєю".