Новини

Українські пілоти розпочали льотну підготовку на винищувачах F-16

У США розпочали навчання українських пілотів польотам на F-16.

Про це повідомили у понеділок ВПС США, – пише Рубрика, посилаючись на Air & Space Forces.

За словами представника служби, на початку цього тижня «невелика кількість» українських пілотів почала навчання у 162-му авіаційному підрозділі Національної гвардії Арізони з «основ F-16».

«Навчальна програма відповідатиме базовим знанням і навичкам кожного пілота і, як очікується, триватиме кілька місяців», — сказав представник ВПС США.

Відомо, що пілотів навчають на базі національної гвардії Морріс, яка розташована в міжнародному аеропорту Тусона. Це єдиний підрозділ ВПС США, якому доручили навчати іноземних пілотів на F-16, що є частиною його повсякденної місії.

Типовий курс підготовки F-16 триває близько шести місяців. Однак офіційні особи США зазначили, що українські пілоти навряд чи будуть слідувати стандартній моделі, «оскільки курс буде відповідати потребам України захищати своє небо від російських літаків, безпілотників і ракет. Європейські країни також навчають українських пілотів керувати F-16».

Що відомо про винищувачі F-16 для України

Нагадаємо, що США схвалили передачу Україні винищувачів F-16 з Данії та Нідерландів. Радник президента Штатів з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Україна отримає літаки після завершення навчання пілотів.

Нідерланди та Данія очолили зусилля щодо навчання українських пілотів на F-16, а також постачання винищувачів до України, щоб допомогти протистояти перевазі Росії у повітрі.

Норвегія та Бельгія також зобов'язались поставити Україні F-16, тоді як 11 інших країн, включаючи США, заявили, що допоможуть навчати українських пілотів управлінню цими літаками.

У Нідерландах та Данії 20 серпня було досягнуто домовленості про передачу Україні літаків F-16 після навчання українських пілотів.

Зокрема, Україна отримає від Нідерландів 42 американських винищувачів F-16, а від Данії – 19 літаків. Навчання українських пілотів розпочнеться якомога скоріше.

15 вересня Бельгія приєдналася до навчання українських пілотів на F-16. Попередньо у міноборони Бельгії заявили, що не нададуть Україні винищувачі F-16, проте згодом в уряді припустили передачу Україні кількох F-16 наступного року.

У 2024 році Нідерланди планують передати Україні першу партію винищувачів F-16.

Раніше Ігнат повідомляв, що Україні необхідно близько 128 літаків для отримання переваги в небі та заміни старого авіапарку.

Перша група українських пілотів найближчим часом вже перейде від авіатренажерів F-16 до вильотів на навчально-бойовому літаку під керівництвом інструкторів.

Свіжі дописи

  • Новини

У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів: у чому рішення

У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів, які відновлюються після контузії. Перше… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Оприлюднили перші відеокадри нового фільма Чернова “2000 метрів до Андріївки”

На офіційному YouTube-каналі кінофестивалю Sundance з’явився відеопрезентація режисером Мстиславом Черновим свого нового повнометражного документального фільму… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

70% українців не планують виїжджати до іншої країни після відкриття кордонів для всіх, – результати опитування

70% опитаних українців не хотіли б виїжджати до іншої країни на постійне місце проживання, якщо… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Україна через російську агресію втратила чверть посівних площ, – Український аграрний клуб

Війна вплинула на сільське господарство України, спричинивши значні втрати інфраструктури, врожаю та посівних площ. Про… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Харківській області військових забезпечили першими мобільними кухнями

У Харківській області закупили перші в Україні мобільні кухні, яке забезпечить захисників і захисниць гарячим… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Як вирішити екологічні виклики: слухай новий сезон подкасту “Без сміття”

Як вирішити екологічні виклики: слухай новий сезон подкасту “Без сміття”  У чому проблема? Екологічні проблеми,… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.