Про це пише Рубрика, посилаючичь на заяву першого заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького в інтерв'ю Громадського радіо.
У чому проблема?
Нагадаємо, що підрив дамби Каховської гідроелектростанції — це один із наймасштабніших екоцидів, що вчинила російська федерація в Україні. Тоді унаслідок підриву греблі та зникненню Каховського водосховища загинула вся риба – 11,4 тисячі тонн.
Окрім того, 160 тисяч птахів та понад 20 тисяч диких тварин опинилися під загрозою загибелі.
Кожен день Російська Федерація завдає збитків нашому довкіллю. Зокрема, це пов'язано зі знищенням природнозаповідних територій, охоронних територій. Це і знищення нашого біорізноманіття, тому що тварини також страждають від війни. Їх загинуло дуже багато і сотні отримали поранення.
Зокрема наш Національний природний парк Тузлівські лимани фіксував загибель дельфінів у Чорному морі, де були активні бойові дії саме морського флоту росії.
Яке рішення?
Як зазначив Краснолуцький, вже зараз проводиться відновлення флори та фауни нашої країни — це ті самі деокуповані території півночі України, де були лісові пожежі. Зокрема, на заході нашої країни будуються центри реабілітації диких тварин.
Реабілітаційний центр для тварин планують створити у Національному природному парку "Черемоський".
Як це працює?
Планують, що тут виходжуватимуть диких звірів, що втрапили в біду, та відпускатимуть назад у рідну стихію.
У парку облаштують вольєри для утримання тварин, а працівників навчатимуть, як доглядати за чотирилапими.
Тому на Путильщині украй потрібен центр реабілітації для таких бідолах.
Водночас подібний заклад – не зоопарк. Вольєри розташують подалі від людських очей, а умови тут будуть максимально наближені до природних.
Центр на Буковині облаштують у рамках проєкту "Україна – Національний природний парк "Черемоський: створення пілотного центру реабілітації тварин", який впроваджується фундацією Ромінтської пущі.
Буковинські фахівці вже їздили до Польщі, аби перейняти досвід тамтешніх колег. Вони побачили, як працюють програми відновлення для звірів у Ландшафтному парку Поозерʼя Ілавського та – при державному лісгоспі у місті Ольштинек.
Нагадаємо, що у тернопільському торговельно-розважальному центрі "Подоляни" проходила виставка "Підводний світ", правоохоронці склали протокол на організаторів події за неналежне утримання тварин.
Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше
Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше
У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше
За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше
Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше
Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.