Новини

Клірик УПЦ (МП), який “зливав” фсб інформацію про оборону Сумщини, отримав 15 років тюрми

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув'язнення отримав настоятель храму УПЦ (МП), який входив до агентурного апарату фсб і збирав розвіддані про систему оборони Сумщини.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на СБУ.

Контррозвідка СБУ затримала російського агента у рясі в березні цього року під час спроби передачі розвідінформації до фсб. Як встановило слідство, клірик був дистанційно завербований агресором після початку повномасштабного вторгнення рф.

У поле зору окупантів він потрапив через свої прокремлівські погляди, які неодноразово оприлюднював серед оточуючих, у тому числі під час спілкування з прихожанами церкви.

Для збору розвідувальних відомостей зрадник намагався «втемну» використовувати місцевих жителів, у яких випитував «потрібну» інформацію під виглядом побутових розмов. Також він фіксував локації українських захисників, коли їздив по території прикордонного регіону.

Одержану розвідінформацію російський агент передавав своєму куратору з фсб через анонімні месенджери, використовуючи текстові повідомлення та медіафайли об'єктів з прив'язкою до місцевості. При обшуках за адресою проживання клірика та у храмі УПЦ (МП) виявлено мобільні телефони, якими він спілкувався з агресором, а також прокремлівську літературу.

За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років позбавлення волі.

Свіжі дописи

  • Новини

РНБО доручила переглянути критерії критично важливих підприємств для війська

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення удосконалити критерії визначення підприємств критично важливими для… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

На Сумщині запрацювала мобільна аптека: обслуговуватиме жителів прифронтових територій

На Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт (МАП). Він буде обслуговувати 15 населених пунктів Роменського… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Міноборони кодифікувало нові дрони ZEUS і HADES

Оборонне відомство кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Келлог відвідає Україну 20 лютого, – ЗМІ

Спеціальний представник США з питань України та росії Кіт Келлог відвідає Україну 20 лютого. Про… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Подробиці ракетного удару по Одещині: пошкоджено будинки, магазин та кафе, є загиблий та поранений

У місті Південне Одеської області внаслідок російського ракетного удару увечері у середу, 5 лютого, пошкоджена… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Зеленський ввів в дію нові санкції РНБО проти рф

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення нових санкцій. Ці обмеження спрямовані проти низки… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.