100 апаратів ШВЛ передає Угорщина українським лікарням: як працює це рішення
Як гуманітарну допомогу від Угорщини українські лікарні отримають 100 апаратів штучної вентиляції легень. Відповідний меморандум про співпрацю підписали МОЗ та Угорська екуменічна служба допомоги в Україні.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Апарати ШВЛ для пацієнтів – це неінвазивний або інвазивний спосіб вентиляції легенів під час важких або критичних станів хвороби, коли самостійне дихання пацієнтів недостатньо, і насичення крові киснем падає.
Цей тип обладнання є надзвичайно важливим для відділень інтенсивної терапії, зокрема, при лікуванні COVID-19. Багато функцій апаратів ШВЛ експертного класу особливо необхідні в силу специфіки захворювання COVID-19 (неінвазивна вентиляція високого потоку).
Із початком пандемії українське суспільство прийшло до усвідомлення того, що апаратів ШВЛ у наших лікарнях надзвичайно мало.
Міністерство охорони почало шукати кошти, щоб закупити ШВЛ для медзакладів. Допомагали придбати апарати країни-партнери. Проте під час війни багато лікарень було зруйновано, а на окупованих територіях обладнання загарбники вивезли до росії.
Яке рішення?
Як гуманітарну допомогу від Угорщини українські лікарні отримають 100 апаратів штучної вентиляції легень.
Як це працює?
Більшість обладнання розподілять до лікарень на прифронтових територіях, де медична система стикається з найбільшими викликами.
Ще частина ШВЛ будуть доставлені до медзакладів в Івано-Франківській, Тернопільській, Київській та Одеській областях.
"Завдяки підтримці міжнародних партнерів, урядів різних країн, сьогодні наша медицина може вистояти. … Це потужний приклад міжнародного медичного партнерства, яке ми сьогодні активно розбудовуємо. Сто апаратів ШВЛ, які надійдуть до наших медзакладів, стануть реальним підсиленням реанімаційних відділень, особливо у прифронтових областях, де медична система наразі має найбільше викликів", – зазначив під час підписання меморандуму Віктор Ляшко.
Апарати штучної вентиляції легень розподілені до медзакладів відповідно до їхньої ролі у спроможній мережі. Такий підхід дозволяє використовувати обладнання, де воно використовуватиметься максимально ефективно.
Відзначимо, що угорська служба вже понад 25 років надає допомогу як на території України, так і для українців за кордоном.
Нагадаємо, що громадське об'єднання "Землячки" анонсує запуск проєкту "Почуй Військову" та відкриває збір коштів у розмірі 100 млн грн на зимове екіпірування, форму та індивідуальних захист спеціально для жінок на передовій.
Окрім того, львівський оборонний кластер (ЛОК передав сотні спеціалізованих протиуламкових бронежилетів для медиків прифронтових лікарень.