Про це пише Рубрика, посилаючись на закон №8263 "Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України" на сайті ВРУ та Telegram нардепа Ярослава Железняка.
У чому проблема?
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація влади), в тому числі реформування адміністративно-територіального устрою, є однією з найбільш успішних трансформацій системи публічного врядування в історії сучасної України.
Водночас деякі процедури й досі врегульовані указом, який був затверджений ще 12 березня 1981 року на рівні Президії Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки.
Це неприйнятно, як з огляду на поступову уніфікацію (гармонізацію) нашого законодавства із правом Європейського Союзу, так і враховуючи однозначний курс Верховної Ради України на дерадянізацію нашої правової системи, що набуло особливої актуальності на фоні повномасштабної збройної агресії проти України з боку держави-агресора росії.
Яке рішення?
Тому Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому закон про розв'язання окремих питань адміністративно-територіального устрою України.
"Метою прийняття законопроєкту є законодавче визначення порядку врегулювання окремих питань адміністративно-територіального устрою незалежної України, а також затвердження окремих засад функціонування територіальних одиниць України, зокрема врегулювання порядку їх утворення, ліквідації, встановлення та зміни межі, віднесення до різних категорій, найменування та перейменування тощо", зазначають в законі.
Железняк повідомив, що після майже трьох місяців затримки в ОП, все ж таки Президент підписав №8263 "Про дерадянізацію порядку розв'язання окремих питань адміністративно-територіального устрою України".
Як це працює?
Даний закон скасовує поняття "селище міського типу" та запроваджує "поселення".
"Законопроєкт пропонує нарешті прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ сіл, закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів, спростити процедури встановлення меж населених пунктів тощо", наголосив нардеп.
Усі селища міського типу будуть вважатися просто селищами.
Також закон запроваджує нове поняття – "поселення". Так називатимуть компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.
Також зауважимо, що всі населені пункти з компактною забудовою і чисельністю населення:
Автоматичного пониження міст у статусі не буде.
Всі населені пункти, які на цей момент вже мають статус міста, автоматично його збережуть (але уже не буде міст республіканського, обласного чи районного значення).
Як відомо, в Україні до повномасштабної війни нараховувалось:
Частина з них зараз частково або повністю зруйновані внаслідок бойових дій.
Нагадаємо, що у липні 2020 року Верховна Рада прийняла постанову про утворення та ліквідацію районів. Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів. Старі 490 районів парламент ліквідував.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.