В Ірпені школярки виграли грант на створення авторської артмайстерні: у чому рішення
На Київщині учениці Ірпінського ліцею Софія Меркулова, Анна Дзюбенко, Софія Коноваленко та Дарина Шумик перемогли у проєкті UPSHIFT, школярки планують створити авторську артмайстерню The Industry of Art.
Про це повідомили в Ірпінській міській раді, пише Рубрика.
У чому проблема?
87% підлітків відзначають, що найбільше змін у житті трапилось саме під час повномасштабної війни, 83% хочуть дізнатися, як підтримувати себе у складні часи, а 90% прагнуть бути корисними під час відбудови України.
"Ми бачимо, що підлітки, які зараз залишаються в Україні, роблять це цілком свідомо. Вони проживають цей нелегкий досвід на рівні з дорослими та готові брати відповідальність за своє майбутнє. Це вселяє надію", — зазначає засновниця та керівниця "Клубу Добродіїв" Марія Артеменко.
Молодь прагне відчувати більшу підтримку своїх починань: 59% підлітків хотіли б, аби батьки, друзі чи викладачі підтримували їх сильніше.
Підлітки вважають, що під час відбудови країни можуть стати корисними, розвиваючи економіку та інфраструктуру.
Яке рішення?
Школярки Ірпінського ліцею перемогли у проєкті UPSHIFT запропонувавши створити авторську артмайстерню The Industry of Art.
"Очікуємо на підтвердження бюджетної заявки та подальшого фінансування проєкту", прокоментували в Управлінні освіти і науки Ірпінської міської ради.
Як це працює?
Як повідомляють, UNICEF UN готові виділити до 80 000 гривень задля втілення плану в реальність.
"Пишаємося нашою обдарованою, креативною молоддю", додали в міськраді.
Розповідають, що авторська артмайстерня — це буде новітній творчий простір, покликаний:
- підтримати та розвивати художні здібності молоді,
- зацікавити усіх охочих образотворчим мистецтвом,
- популяризувати його серед мешканців Ірпінської громади.
У майстерні проводитимуть уроки:
- з образотворчого мистецтва,
- нетипові майстер-класи,
- зустрічі з художниками,
- виставки дитячих робіт тощо.
Артмайстерня стане простором для однодумців та відкриє для кожного нові можливості.
UPSHIFT — це інноваційна програма для молоді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що реалізується у понад 40 країнах світу. Вона надає молоді й підліткам навички 21 століття та ресурси, щоб визначити проблеми своїх громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем.
Нагадаємо, в Івано-Франківську почали виготовляти картини та лавки із пластмасових кришечок у спеціальній майстерні з переробленого пластику, яку облаштували в одній із закинутих будівель заводу міста.
Окрім того, ми писали, що Юлія Гомеляк з Франківська виготовляє килимки з ароматних квітів і трав. У вироби майстриня додає цілющі рослини, які самостійно збирає.