Про це повідомляє кореспондентка "Рубрики".
У чому проблема?
Воєнні дії на території України щодня знищують довкілля. За інформацією Міністерства захисту навколишнього середовища України, загальна шкода довкіллю сьогодні становить понад 2 трлн гривень, або ж 55,6 млрд євро.
Забруднення земель – понад 980 млрд грн, водойм – 60 млрд грн.
Грошовий еквівалент шкоди, заподіяної довкіллю обраховується, виходячи з суми коштів, яку необхідно витратити на його відновлення. Наприклад, на:
Кошти на відновлення будуть надходити із репарацій, які Україна має отримати з заморожених активів рф, проте дещо можна розпочати відновлювати вже зараз.
Яке рішення?
У вересні минулого року Україна стала учасницею програми LIFE. Це фінансовий інструмент Європейського Союзу для реалізації заходів із захисту довкілля та боротьби зі змінами клімату, який діє з 1992 року. За 30 років у її рамках успішно реалізовано понад 5600 проєктів у Євросоюзі та за його межами.
Бюджет програми на 2021-2027 роки становить 5,43 млрд євро, що відповідає 0,48% загального бюджету ЄС. На частину цих коштів для реалізації можуть претендувати учасники програми, в тому числі громадські організації в Україні.
Програма LIFE спрямована на відновлення та покращення якості компонентів довкілля:
Перший проєкт, що фінансується LIFE, вже є!
Після доєднання України до програми, місцеві громадські організації отримали можливість подавати заявки. Тепер відомо, що найближчим часом буде реалізовуватись запропонований Україною та Чехією проєкт.
"Останній рік ми витратили, аби навчити потенційних учасників конкурсу подавати заявки — провели безліч семінарів та навчальних програм і отримали близько 130 заявок. На жаль, вони не пішли далі, але нам відомо, що в Україні буде реалізовуватись спільний проєкт української та чеської громадських організацій", — сказав Стрілець.
Деталі проєкту поки що не розголошуються, але найближчим часом Міндовкілля вже оголосить переможця та більше розкаже, що саме буде реалізовуватись в рамках програми LIFE.
Як стати учасником?
Проєкти на конкурсний відбір можуть подавати юридичні особи будь-якої форми власності (органи місцевого самоврядування, центральні та територіальні ОВВ, установи державної, комунальної чи приватної форми власності, прибуткові чи неприбуткові, громадські організації) тощо.
Конкурсний набір у 2023 році досі триває, а з умовами й строками більш детально можна ознайомитись за цим посиланням.
З переліком грантових проєктів в Європі можна ознайомитись за посиланням.
Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.