Про це радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив у Телеграмі, пише Рубрика.
"Це дуже погана новина. Ось для чого потрібно було днопоглиблення. Тепер це сталося – перше судно морського класу (не річка-море) вчора пришвартувалось біля причалу Судноремонтного заводу. Судно класу балкерів має власні крани та його повне навантаження (або DWT) становить набагато більше за 5 тис. тонн як в судах класу РМ-3", – повідомив Андрющенко.
Він зауважив, що наразі невідомо, який саме вантаж привіз балкер. Підпілля продовжує спостереження.
"З огляду на те, що в Маріуполі немає чого завантажувати на таку вагу, саме доставка в Маріуполь та вивантаження є метою. Що саме – не важко здогадатись. Точно не будиночки для маріупольців. Військово-логістична мапа починає змінюватись. З іншого, це безумовно наближає бавовняний сезон в Приморському районі Маріуполя", – припустив радник мера.
Довідка
Раніше речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук повідомив, що росіяни поглиблюють дно в порту Маріуполя для вивезення награбованого з України.
"Я вважаю, що це більше пов'язано саме з цивільним судноплавством. Тому що, якщо мова йде про логістичне забезпечення саме військових, для цього в них є великі десантні кораблі, які не потребують великої глибини, які можуть фактично виходити на берег, і цих одиниць у них ще вісім штук. Тому, в принципі, все ж таки, це пов'язано саме з потребою і надалі вивозити награбовані з українських територій", – сказав Плетенчук.
За його словами, раніше була інформація, що росіяни намагаються побудувати нову трасу вздовж окупованих територій на півдні – Запорізька, Донецька, Херсонська область.
"Так, звісно, вони, мабуть, хочуть перестрахуватися, тому що вже навіть до них дійшло, що цьому так званому Кримському мосту там не місце, і ми неодноразово наголошували на тому, що його там не буде. Так, може це підстраховка", – сказав речник.
Він додав, що та система захисту Кримського мосту, яку Росія вибудовує навколо нього, не є продуктивною.
"Це стосується і протиповітряної оборони, і зараз в угрупуванні (яке охороняє міст – ред.) п'ять кораблів, чотири катери морської охорони, і ще ФСБ Росії для того, щоб охороняти цей об'єкт. Тому все, що вони могли, вони вже зробили. Включаючи притоплені баржі з загородженнями", – сказав Плетенчук.
Він зауважив, що той коридор, який залишили для судноплавства, і є слабким місцем, тому що заблокувати повністю периметр навколо цього мосту неможливо.
Також повідомлялось, що окупаційні війська, засипавши дві третини річища річки Кальміус в Маріуполі для облаштування переправи, критично порушили екосистему Приазов'я та Азовського моря.
Окрім того, росія перекинула у тимчасово окупований Маріуполь та район близько 5 тисяч нових резервів. Головна їхня відмінність – дві гармати на шевронах.
Міністерство оборони Литви анонсувало передачу Україні нової партії військової допомоги цього тижня. Про це відомство… Читати більше
В Україні 25 листопада все ще будуть діяти графіки відключення електроенергії. Проте світло будуть вимикати… Читати більше
Армія російської федерації завдала удару по Чернігівській області. В результаті ворожої атаки в області зафіксовані… Читати більше
Війська російської федерації в січні-листопаді запустили по Україні 194 балістичні ракети, близько 60 – це… Читати більше
У Торецьку військові російської федерації вбили двох та поранили одного цивільного. Правоохоронці розпочали розслідування. Про… Читати більше
Служба безпеки України показала журналістам уламки нової експериментальної балістичної ракети "Орєшнік". Саме нею росіяни завдали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.