На Львівщині відкрили перший інноваційний навчальний STEM-центр: для чого це рішення
На базі Стрийського будинку дитячої та юнацької творчості у Львівській області запрацював інноваційний навчальний STEM-центр.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації, пише Рубрика.
У чому проблема?
Поява інтернету докорінно змінила суспільство. Сучасна економіка – це економіка інновацій, у якій важливі не лише "чисті" знання і факти, а розуміння способу їх застосування.
Нині ідеї STEM-підходу в навчанні підтримано багатьма освітніми системами в усьому світі. Так, відповідно до Концепції нової української школи, випускник школи має бути особистістю, патріотом та інноватором – людиною, яка здатна змінювати навколишній світ, розвивати економіку, конкурувати на ринку праці й навчатися впродовж життя
"Сучасний технологічний світ вимагає критичного та аналітичного мислення, проблемного підходу до розв'язання завдань. Робота молоді у STEM-центрі сприятиме розвитку їхніх практичних компетентностей у природничих й технічних дисциплінах, які вони зможуть застосовувати у майбутньому. Проведення позашкільних гуртків забезпечить рівний доступ до якісного навчання, втілення ідей та нетворкінг у комфортному середовищі", – прокоментував голова Tech StartUp School Назар Подольчак.
Зазначимо, що розвиток природничо-технічних наук є одним із пріоритетів розвитку освіти на Львівщині.
Яке рішення?
У Стрию на базі Стрийського будинку дитячої та юнацької творчості запрацював інноваційний навчальний STEM-центр — простір, де школярі за допомогою сучасного обладнання та під наставництвом висококвалфікованих спеціалістів навчатимуться програмування, робототехніки, мистецтва та дизайну.
Сирники, які любив Шевченко, і піца у формі ведмедика: як 11-річний Мікрошеф збирає донати для України та підкорює кулінарний світ
Як це працює?
У центрі навчатимуться школярі зі Стрия та сусідніх населених пунктів. Заклад зможе одночасно прийняти до 12 дітей на практичні заняття та до 30 – на лекційні.
Тут діти зможуть вивчати робототехніку, біологію, хімію та компʼютерні технології, щоб надалі ставати висококваліфікованими працівниками на своїх подальших місцях праці.
Центр оснащений сучасними комп'ютерами та біотехнологічною лабораторією.
Тут вже розпочалися заняття для школярів 10-18 років з:
- 3D-моделювання,
- Minecraft Education Edition,
- Scratch,
- Python.
З нагоди відкриття ментор проєкту Микола Лехновський провів майстер-клас «Наука вражає». Школярі та гості із захопленням спостерігали найрізноманітніші явища і перетворення: експерименти зі зміною забарвлення та агрегатного стану, наднизькі температури й експерименти в темряві.
"У нашій області є багато спортивних гуртків, а технологічних – значно менше, адже вони потребують відповідного сучасного обладнання. Саме тому велика подяка Unicef, Tech StartUp School та Lviv Open Lab за реалізацію цього проєкту. Тут діти зможуть вивчати робототехніку, біологію, хімію та компʼютерні технології, щоб в подальшому ставати висококваліфікованими працівниками на своїх подальших місцях праці. Без розвитку технологічного напряму неможливо стати інноваційною державою, тому ми зараз активно розвиваємо галузь позашкілля для благополуччя наших дітей у майбутньому", – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
За словами очільника ОВА, до кінця року планують відкрити ще пʼять подібних обʼєктів у різних містах області.
Проєкт реалізувала Tech StartUp School НУ "Львівська політехніка" за сприяння Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та фінансової підтримки уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. Консультаційно-менторський супровід проєкту здійснює Lviv Open Lab.
STEM-центр працюватиме за адресою вул. Крушельницької, 16 з понеділка по п'ятницю (9.00-18.00)
Нагадаємо, в Україні запустили платформу руху Bring Back Kids UA за повернення депортованих дітей.
Також ми розповідали, що у Києві запрацював перший мобільний клас безпеки.