Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
У чому проблема?
За час повномасштабного вторгнення Держекоінспекція вже зафіксувала понад 2,5 тисячі злочинів Росії проти українського довкілля. Рік тому сума нарахованих збитків сягала близько 26 млрд євро. Сьогодні вона вже зросла вдвічі і становить 55 млрд євро.
Яке рішення?
Німеччина надаватиме підтримку уряду України в зборі доказів про екологічні злочини росії.
Як це працює?
Главі Міндовкілля Руслан Стрілець повідомив, що підписав меморандум про співпрацю з партнером PwC у Німеччині Штефаном Гайсснером.
Зазначається, що PwC Німеччина є професіоналами з великим досвідом судових розслідувань, спорів та міжнародного арбітражу.
"З партнерами працюватимемо над архітектурою платформи, а також над методологією оцінки шкоди навколишньому середовищу внаслідок війни. Німецькі колеги надаватимуть підтримку Уряду України в зборі доказів про екологічні злочини Росії. Плануємо реалізувати й пілотні проєкти за повним треком: від фіксації таких злочинів до визначення збитків і підготовки позовів", – повідомив Стрілець.
Раніше глава Міндовкілля заявив, що через війну деякі природні ресурси України були втрачені назавжди. Було пошкоджено майже 3 мільйони гектарів лісу, що становить майже третину лісових територій країни, а також російське вторгнення завдало шкоди 600 видам фауни та 750 видам флори.
У березні заступник генсека ООН Інгер Андерсен сказав, що держави, які межують з Україною, усвідомлюють серйозний вплив вторгнення РФ на навколишнє середовище.
Нещодавно стало відомо, що росіяни будують на тимчасово окупованих територіях сміттєзвалища для обслуговування регіонів росії.
За даними ЦНС, російські окупанти планують збудувати три полігони на окупованих територіях для зберігання сміттєвих відходів, в тому числі з Ростовської області.
Йдеться саме про полігони, а не сміттєпереробні заводи.
У самій Ростовській області від ідеї створити новий полігон відмовились через протести місцевих мешканців й тому проблему вирішують за рахунок окупованих територій.
Наразі ворог розробляє проектну документацію для створення полігонів.
Нагадаємо, на конференції, що відбулася у Києві 20 жовтня, міністр захисту довкілля Руслан Стрілець анонсував, що українська громадська організація вперше стала частиною програми LIFE.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.