Про це йде мова у підсумковій заяві саміту ЄС-США, повний текст якої оприлюднений на сайті Європейської ради.
Нагадаємо, що 20 жовтня у Вашингтоні відбулася зустріч на вищому рівні між США та Європейським Союзом, учасники якої велику увагу приділили ситуації в Україні та зусиллям із зупинки злочинної та неспровокованої агресії росії проти України.
"Ми закликаємо Китай натиснути на Росію, щоб вона зупинила свою агресивну війну, та негайно, повністю та безумовно вивела свої війська з України.
Ми закликаємо Китай підтримати широкий, справедливий та тривалий мир, на основі територіальної цілісності та принципів й цілей Хартії ООН, включно шляхом прямого діалогу з Україною",зазначили у документі.
Сторони також заявили про готовність розбудовувати конструктивні та стабільні відносини з Китаєм, прямо висловлюючи його керівництву занепокоєння щодо його внутрішньої та зовнішньої політики.
"Необхідно співпрацювати з Китаєм, враховуючи його роль в міжнародному співтоваристві та розмір економіки, щодо вирішення глобальних викликів та у питаннях, що складають взаємний інтерес.
Ми закликаємо Китай взаємодіяти з нами, у тому числі на міжнародній арені, в таких сферах як кліматична криза та криза біологічного розмаїття, розв'язання проблем боргової стійкості та фінансових потреб найбільш вразливих країн, глобальне здоров'я та готовність до пандемій, макроекономічна стабільність тощо", підкреслили у спільній заяві лідерів Сполучених Штатів та Європейського Союзу.
Окрім того, європейські та американські лідери підтвердили готовність домогтись повної відповідальності росії за її протиправну повномасштабну агресію проти України.
"У світлі нагальності зриву спроб Росії зруйнувати українську економіку та постійного недотримання Росією своїх міжнародно-правових зобов'язань, Сполучені Штати та Європейський Союз разом із союзниками скликають своїх експертів для вивчення варіантів своєчасної компенсації Україні за втрати, шкоду та збитки, спричинені російською агресією", зауважили в заяві.
Вони підкреслюють, що такі кроки мають відбуватись "відповідно до наших правових систем і міжнародного права".
"У короткостроковій перспективі ми вивчимо, як будь-які надприбутки приватних осіб, що безпосередньо випливають з іммобілізованих російських суверенних активів, якщо ці надприбутки не вимагаються для виконання зобов'язань перед Росією відповідно до чинного законодавства, можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення й відбудову відповідно до чинного законодавства", – обіцяють лідери США та ЄС.
Нагадаємо, що Китай та російська федерація уклали контракт на постачання зернових, зернобобових й олійних культур. Протягом 12 років москва має відвантажити Пекіну 70 мільйонів тонн вантажів.
Як писала Рубрика, 12 жовтня міністри фінансів та керівники центробанків країн "Групи семи" у спільній заяві зобов'язались тримати замороженими російські активи на приблизно $ 280 млрд, доки країна-агресорка не компенсує завдану Україні в результаті повномасштабного вторгнення шкоду.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.