Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
В Україні понад 20 місяців йде війна з російською федерацією. Саме зараз, коли українське суспільство переосмислює свою історію та усвідомлює, наскільки важливим є внесок світового українства у нашу боротьбу і майбутню Перемогу, важливо надавати інформацію про українські цінності та культуру нашої країни.
За словами наукової керівниці проєкту, кандидата історичних наук Ольги Сухобокової, необхідно було створити такий ресурс, який розповідатиме українцям про:
І це є особливо актуальним сьогодні.
Яке рішення?
Віртуальний музей української діаспори створено Музеєм української діаспори (м. Київ, Україна) та Міжнародним благодійним фондом світових українців "Діаспора" за участі Музею історії міста Києва, Центру української культури та освіти "Осередок" (Вінніпеґ, Канада), Українського Національного Музею в Чикаґо (США), Української вільної академії наук (Нью-Йорк, США).
До кола партнерів планується залучати й інші інституції та приватних осіб.
Це освітня та науково-просвітницька веб-платформа, створена з метою:
Як це працює?
На етапі запуску Віртуального музею української діаспори на веб-платформі розміщено близько 400 оцифрованих експонатів.
Створені окремі тематичні та меморіальні розділи, зокрема, присвячені:
У розділі "Імена" представлено життєписи та світлини 80-ти представників трьох хвиль еміграції: серед них є широко відомі постаті, які залишили помітний слід у різних царинах, а також ті, які, на жаль, ще майже не відомі на батьківщині.
Також розпочато роботу зі збору та оприлюднення на сайті інформації про колекції світової україніки, які зберігаються в різних музеях та архівах України та світу, оприлюднені фахові наукові дослідження.
За словами шеф-редакторки проєкту, мистецтвознавиці та директорки Музею української діаспори Оксани Підсухи, колекція Музею української діаспори наразі налічує близько 20 000 експонатів.
Першочергово оцифровуються та розміщуватимуться на сайті твори мистецтва та особливо рідкісні історичні артефакти.
Наразі оприлюднено понад 100 артефактів із колекцій світових українських інституцій, переданих Віртуальному музею української діаспори.
Команда проєкту:
Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду (УКФ).
Нагадаємо, що уже з 20 жовтня територія меморіального комплексу Національного музею історії України у Другій світовій війні стане повністю доступною для відвідувачів.
Окрім того у Миколаєві оцифрують ще 100 мариністичних творів з колекцій двох музеїв.
У Києві затримано ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за… Читати більше
З грудня для працівників сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України стартували групові тренінги у… Читати більше
Бажаєте заряджатись енергією з кожним ковтком? Готові розпочати ранок з найсмачнішої кави? Століттями люди смакують… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Про це пише… Читати більше
Ворог намагається прорвати оборону міста Покровська з флангів, уникаючи фронтального штурму, але при цьому зазнає… Читати більше
З нагоди Різдва Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська відвідали велику прийомну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.