Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на очільника Київської обласної державної адміністрації Руслана Кравченка.
У чому проблема?
У червні 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про управління відходами» (реєстр. №2207-1-д), який запроваджує сучасний підхід управління відходами та спрямований на розв'язання проблеми з масовим захороненням відходів.
Прийняття цього Закону відкриває додаткові можливості для розробки та ухвалення нових законодавчих актів у сфері управління відходами, які необхідні Україні для того, щоб стати повноцінним членом Європейського Союзу.
Варто зазначити, що за даними Міністерства охорони довкілля, в Україні щорічно утворюється пів мільярда тонн відходів, понад 90% з них відправляють на звалища. До того ж, після початку війни в деяких областях України постала проблема відходів руйнації. Сміття, яке утворюється внаслідок боїв, вимірюється сотнями тисяч тонн. Будівельні відходи заповнюють легальні та нелегальні сміттєзвалища швидше, ніж побутові, оскільки складаються з габаритних і важких матеріалів.
Яке рішення?
Голова КОДА зазначає, що Київщина зацікавлена в належній організації алгоритму ідентифікації, збору та утилізації відходів руйнації.
"Це – важливий етап відновлення, яке зараз активно відбувається у регіоні. Адже під час демонтажу зруйнованих окупантами будівель утворюється величезна кількість таких відходів".
Днями очільник Київської облдержадміністрації Руслан Кравченко провів зустріч з доктором Хідекі «Кіт» Міямото, генеральним директором Miyamoto International.
"Компанія володіє експертизою з гуманітарного відновлення після стихійних лих, військових конфліктів та катастроф, має офіційні представництва у 27 країнах світу. Партнерами Miyamoto International є такі поважні міжнародні організації як Світовий банк, USAID та більшість агентств ООН", – зазначає Руслан Кравченко.
Як це працює?
Також у планах – налагодити переробку відходів із застосуванням сучасних світових технологій, для створення можливостей із їх повторного використання.
"Наша мета – збереження природних ресурсів, зменшення забруднення довкілля та розвиток економіки області", – наголошує чиновник.
За словами Руслана Кравченка у ході зустрічі обговорили пропозицію Miyamoto International щодо будівництва на Київщині сучасного комплексу із переробки відходів.
"Цей проект вже впроваджується компанією в Україні за кошти міжнародних донорів. Домовилися запустити відповідні процеси, які, звичайно, ще потребуватимуть подальшої деталізації, підготовки належного техніко-економічного обґрунтування, залучення партнерів, які б забезпечили фінансовий супровід тощо", – підсумував голова КОДА.
Протягом минулої доби, 21 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському напрямку. Загалом… Читати більше
Новообраний президент Дональд Трамп у четвер, 21 листопада, висунув на посаду генерального прокурора Сполучених Штатів… Читати більше
У ніч проти 22 листопада російські загарбники атакували ударними дронами Shahed житловий мікрорайон у Сумах.… Читати більше
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.