Про це повідомив заступник голови Комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у Facebook, пише Рубрика.
У чому проблема?
Представник Комітету вважає, що уряд має робити все, щоб великі замовлення державних компаній отримували не іноземці, а українці.
Депутат також нагадав, що через бойові дії багато підприємств серйозно постраждали через масовані обстріли, деякі були змушені релокуватися у відносно спокійніші західні області.
У країні йде війна вже понад рік і 9 місяців і потрібно активно підтримувати вітчизняну економіку.
Зрештою, понад 40% грошей від замовлень для українських підприємств повернеться у державний та місцеві бюджети у вигляді податків, з яких фінансуються Сили Оборони. А це є дуже важливим.
Яке рішення?
Саме так і відбувається під час виготовлення пасажирських вагонів для "Укрзалізниці". У процесі залучені близько 150 підприємств.
"Коли Укрзалізниця оголосила про контракт на поставку 44 українських пасажирських вагонів, це запустило цілу хвилю угод, в яких задіяні десятки підприємств та тисячі працівників. Саме так працює машинобудування і загалом переробна промисловість. Кожне замовлення дає мультиплікаційний ефект", зазначив депутат.
Як це працює?
Він пояснив, що виконавцем контракту з Укрзалізницею є Крюківський вагонобудівний завод, який, у свою чергу, вже зробив замовлення для головних постачальників.
"Листовий прокат виробляє завод в Запоріжжі, колісні пари – підприємство в Дніпрі, підшипники – в харківський завод.
Віконні комплекти для пасажирських вагонів роблять також у Дніпрі, полиці, сидіння та інтерʼєр кабіни потяга – релоковане із Запорізької області підприємство. Ще одне запорізьке підприємство випускає ролетні штори", – наводить приклад Кисилевський.
Окрім того, ще один харківський виробник, який виготовляв частину деталей вагонного інтерʼєру серйозно постраждав від ворожих обстрілів, але має шанс відновитись.
Зокрема урядовець наголосив, що:
Також нові замовлення отримають:
Депутат підкреслює, що чимало цих підприємств серйозно постраждали через "прильоти", деякі були змушені релокувати обладнання й працівників у відносно спокійніші західні області.
Але головним є те, що новий контракт Укрзалізниці створює для них можливість вижити та не припиняти роботу.
"Починаючи від руди і закінчуючи візком та корпусом – вагон є майже повністю українським виробом. Кількість підприємств, чия продукція формує вагон, становить близько 150.
Але й це приблизна цифра, бо у цих 150 є свої підрядники, а в тих – свої. Кількість робочих рук, задіяних у такому виробництві – від 5 до 10 тисяч.
Це українці, які отримають зарплату й зможуть утримувати свої сімʼї у нелегких умовах війни", – додав Кисилевський.
Нагадаємо, що з середини жовтня в Україні на 96 залізничних вокзалах почали працювати "пункти незламності".
Окрім того, в Укрзалізниці вирішили відкрити кінологічний центр, де проводять підготовку службових собак. Насьогодні у ньому виховують 11 бельгійських вівчарок малінуа.
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.