Про це розповіла заступниця міністра Вікторія Киреєва в інтерв'ю Українському радіо, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як ми писали, в Україні планують запровадити екологічний податок, як у європейських країнах, на захоронення та розміщення відходів на полігонах, який повинен буде стимулювати переробку сміття, щоби залишати на звалищах тільки ті відходи, які не піддаються переробці.
Для розв'язання проблеми сміття в Україні вже було ухвалено рамковий Закон "Про управління відходами". Він, серед іншого, дав змогу чітко визначити: що переробляти, а що захоронювати.
Наступний крок – впровадити фінансові інструменти, а саме – екологічний податок на захоронення відходів.
Яке рішення?
"Зараз наша задача – щоб захоронення стало невигідним. А переробка, навпаки, приносила заробіток та інвестиції", – сказала заступниця міністра.
Як зазначила чиновниця, законопроєкт запроваджує екологічний податок на захоронення відходів, що матиме різні коефіцієнти, саме це і зробить захоронення невигідним.
"Наступна наша задача – це впроваджувати саме сортування, роздільний збір відходів. І для цього ми включаємо декілька інструментів", зауважила Киреєва.
Як це працює?
Зі слів представниці міністерства, перший інструмент – це саме екологічний податок на захоронення відходів.
"Зараз Міністерство захисту довкілля напрацьовує підходити до цього разом з Міністерством фінансів і Податковою. І найближчим часом ми будемо обговорювати вже публічно проєкт", – сказала Киреєва.
Заступниця міністра наголосила, що екологічним податком на захоронення відходів також впроваджується коефіцієнт для тих, хто збирає відходи й тих, хто далі їх захоронює.
"Той, хто буде збирати не сортоване сміття, в нього дуже буде відрізнятися податок від того, хто його сортує. Це перший такий інструмент для впровадження сортування, який держава дає бізнесу, який займається сортуванням.
Тому, що не буде вигідно перевізникам і тим, хто збирає відходи на полігонах, приймати не сортоване сміття. Це просто буде в декілька разів відрізнятися сума", – сказала вона.
Чиновниця підкреслила, що головна ідея така: хочемо платити менший податок – починаємо сортувати.
"Коли з'явиться ринок сортування, попит і пропозиція, тоді все це почне розвиватися. Це буде нова сфера розвитку і виготовлення певної продукції з вторинної сировини", – розповіла представниця Мінприроди.
Додатково будуть і певні надходження до державного та місцевих бюджетів. І органи місцевого самоврядування якраз зможуть, за рахунок екологічних коштів, облаштовувати місця для збору цього сміття.
Окрім того, за словами заступниці міністра, дана законодавча ініціатива доповнить ще один інструмент поводження з відходами. Він буде запроваджений після ухвалення законопроєкту про відходи тари та упаковки – "забруднювач платить". Цей законопроєкт вже зареєстрований у Верховній Раді.
"Від тари та упаковки найбільший відсоток відходів, і ми не знаємо, що з ними робити. Сюди відносяться і пластикові пляшки, і папір, і обгортки, і скляні та алюмінієві банки, і багато іншого. Це, напевно, 95% тієї сировини, яке потрібно сортувати. І якраз цей закон чітко впроваджує цей механізм", – сказала заступниця міністра.
Киреєва уточнила, що відповідно до цього закону, кожен виробник повинен буде зібрати певну кількість своєї продукції й переробити.
"А якщо цього не зробить, то сплачуватиме великі штрафи. Тому, наприклад, підприємства, які виготовляють напої, будуть зацікавлені їх зібрати. І вони задіюватимуть інші механізми для залучення людей до здачі цих відходів", – додала вона.
Таким чином, за словами представниці Міндовкілля, буде створена нова фінансова система поводження з відходами в Україні.
"Вона працює в Європі. В Японії вона вже має 30 рівнів сортування. Ми будемо починати з кількох видів відходів. Потім перейдемо на батарейки, електронне обладнання, шини, мастила і, навіть, утилізацію автотранспортних засобів", – розповіла заступниця міністра.
Нагадаємо, що тепер поліція Львівщини розслідуватиме два злочини, що порушили екосистему річок. Каталізатором провадження стала наша стаття.
Окрім того, з метою привернення уваги суспільства до проблем навколишнього середовища роздільнянські рятувальники в Одеській області організували акцію "Я проти випалювання сухої рослинності".
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.