Про це пише Рубрика, посилаючись на результати опитування Київського інституту соціології, проведеного 29 вересня − 9 жовтня.
Як повідомили соціологи, 54% українців вважають, що на цей момент більший пріоритет має членство в НАТО.
"Віддають перевагу членству в ЄС – 24% (решта респондентів або відповіли "ні те, ні інше" або не змогли взагалі відповісти). При цьому у всіх регіонах більше тих, хто віддає перевагу НАТО перед ЄС", зазначили фахівці.
Соціологи наголошують, що на цей момент абсолютна більшість українців підтримують вступ і в ЄС, і в НАТО.
Згідно з опитуваннями, проведеними у лютому 2023 року, 82% респондентів погоджувалися, що майбутнє України як процвітаючої вільної країни залежить від того, чи вона стане членом ЄС.
Водночас у травні:
Серед найбільших мотивів підтримки вступу до ЄС українці називають забезпечення довгострокової безпеки :
Утім, фахівці зазначають, що й інші мотиви також обрали досить багато респондентів:
Дослідження проходило 29 вересня − 9 жовтня. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10%, 1,5% − для показників, близьких до 5%.
Зазначається, що за умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.
Нагадаємо, що в Україні 89% опитаної молоді віком 16 до 35 років бачить світле майбутнє в своїй країні обнадійливим. Водночас серед молоді цього ж віку, яка переїхала до Польщі, цей показник становить 81%.
Окрім того, у Європі громадяни України живуть в цілком (34%) або скоріше (51%) комфортних умовах і лише 13% мають некомфортні умови.
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.