Албанія відкриває свій ринок для українських молочних продуктів: як працює це рішення
Албанія дозволила продавати на своїх ринках термічно оброблені молочні продукти з України.
Про це повідомили у Держпродспоживслужбі, пише Рубрика.
У чому проблема?
За роки незалежності в Україні сформувалась експортоорієнтована модель розвитку економіки, в умовах якої стратегічна роль експорту полягає в тому, що він виступає як засіб сприяння економічному зростанню, інструмент активізації наявних та потенціальних конкурентних переваг з метою подолання відставання від розвинених країн.
Наша країна є одним з найбільших у світі виробників різноманітної сільськогосподарської продукції, це не лише зерно, а й різні види овочів, фруктів, м'яса, молочна продукція, олія, мед, горіхи тощо.
Яке рішення?
Зазначається, що Держпродспоживслужба у співпраці з МЗС погодила з албанським Міністерством сільського господарства форму міжнародного ветеринарного сертифіката для термічно оброблених молочних продуктів, призначених для споживання людиною до Республіки Албанія.
"Укрзалізниця" зареєструвала оператора для роботи на європейському ринку: для чого це рішення
Як це працює?
Для того, щоб експортувати харчові продукти, оператор ринку повинен подати запит на позаплановий ветеринарний контроль за вимогами країни призначення до головних управлінь Держпродспоживслужби в регіонах та Києві, а також до її міжрегіональних філіалів на державному кордоні, де є продукти.
До звернення оператора ринку додається:
- копія зовнішньоекономічного договору/контракту;
- копії документів, що засвідчують наявність спеціальних вимог, встановлених компетентним органом країни призначення вантажу (в разі наявності);
- копії інших документів, що засвідчують характеристики вантажу харчових продуктів та транспортного засобу (за наявності – інвойс, CMR, товаротранспортна накладна специфікація харчового продукту).
Відповідний територіальний орган видає міжнародний сертифікат в робочий день, після отриманням звернення оператора ринку.
Нині експортувати в Албанію можна продукти трьох видів:
- птицю,
- м'ясні напівфабрикати,
- молочні продукти, що пройшли термічну обробку, для харчування.
Довідка
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на початку жовтня цього року досягла домовленостей стосовно експорту нових видів продукції українського виробництва в Азербайджанську Республіку та в Республіку Північна Македонія.
Нагадаємо, на початку 2023 року стало відомо, що Албанія готується відкрити посольство в Україні – вперше за 30 років дипломатичних відносин країн.
Як повідомлялось, в Україні на Закарпатті за підтримки ПРООН почне працювати Школа експортера.