Про це пише Рубрика, посилаючись на The Wall Street Journal.
За даними джерел видання, невелику кількість ракет вже було відправлено в Україну для підвищення спроможностей Сил оборони в нанесенні далекобійних ударів.
"Україна давно просить ATACMS, ракету класу "земля-земля", яка може завдати удару далеко в тилу росіян і може бути запущена за допомогою HIMARS, які США надали країні", – йдеться в матеріалі.
Повідомляється, що надані моделі ATACMS мають дальність дії близько 100 миль (близько 161 км). Запускати їх можна за допомогою реактивних систем HIMARS.
При цьому Бердянськ розташований приблизно за 85 кілометрів від найближчої точки фронту, Луганськ – майже за 100 кілометрів.
Видання приводить повідомлення українських військових про нанесення влучних ударів по аеродромах і вертольотах противника поблизу тимчасово окупованих Луганська і Бердянська.
«Рішення США про відправку ATACMS готувалося вже давно. Україна неодноразово заявляла, що ці ракети необхідні для її військового плану, оскільки вони дозволять уразити цілі за лінією фронту на контрольованій росією українській території», – йдеться у статті.
Варто зазначити, що офіційно в Україні та США не коментують і не підтверджують передачу ATACMS. Але днями координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США у Білому домі Джон Кірбі говорив, що передача ATACMS Україні не виключена. За його словами, США постійно переглядає додаткові спроможності, яких потребує Україна.
ATACMS для України
Україна вже довгі місяці закликає США надати далекобійні ракети ATACMS. Останніми тижнями західні ЗМІ наголошують, що питання передачі ракети зрушило з мертвої точки. Крім того, у Сенаті США закликали Байдена негайно передати Україні далекобійні ракети.
Проте, як зазначалося, США "насторожено" ставляться до прохання України поставити їй ATACMS через занепокоєння щодо обмежених запасів і того, що зброю можуть використати для удару по території рф, що призведе до ескалації. Однак країна все ж розглядає цей крок.
Тиск на Байдена щодо передачі далекобійної зброї стає дедалі більшим із боку обох партій Конгресу США.
Ракети ATACMS можна встановлювати на установки M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одну ракету), які вже має Україна. Досі Україні для систем HIMARS передавали снаряди GMLRS.
Довідка
Американська балістична ракета малої дальності ATACMS. Виробляється компанією Lockheed Martin. Може встановлюватись на M270 MLRS (2 ракети) або M142 HIMARS (1 ракета). Має дальність до 300 км.
Президент України Володимир Зеленський на полях саміту Європейської політичної спільноти в Будапешті провів ряд зустрічей.… Читати більше
Чотири нові роботизовані розробки від учасників проєкту Brave1, які успішно пройшли кодифікацію за стандартами НАТО,… Читати більше
Україна отримає від Уряду Швеції пакет допомоги обсягом у 9,33 мільйона доларів для зміцнення сфери… Читати більше
Антарктика рідко дарує моменти спокою, проте інколи на станції "Академік Вернадський" наступає штиль, і тоді… Читати більше
Для українських військовослужбовців, які беруть участь в активних бойових діях, та їхніх родин готують сучасні… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров і начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич провели зустріч з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.