Рішення для відбудови: українські та литовські архітектори розробили проєкт нової школи і дитсадка у Бучі
Українська студія архітектури та дизайну інтер'єрів Martins презентувала проєкт нової школи й дитсадка в Бучі. Будівництво закладів обійдеться у 18 млн євро. До фінансування долучаться литовські інвестори.
Про це розповідає Рубрика, посилаючись на публікацію українських дизайнерів Martins architecture & design studio у Facebook.
У чому проблема?
Минулого року через дії російських військових під час окупації Бучі кілька освітніх закладів зазнало значних ушкоджень. Тоді три школи не встигли відремонтувати до початку навчального року, у решти 13 освітній процес розпочався вчасно.
Яке рішення?
Головний виклик проєкту – створити простір, гендерно-нейтральний та такий, який не буде заважати дітям йти власним шляхом до розвитку.
"Презентуємо значущий для нас проєкт – освітній заклад в Бучі. Він складатиметься зі школи та дитячого садку. Нашій команді martins довірили роботу над дизайном приміщень, а архітектуру створюють литовська студії 2L Architects разом з українцями BAUST architects", – пишуть автори проєкту.
"Під час створення дизайну освітнього закладу, команда архітекторів акцентувала увагу саме на основній функції – навчанні, та керувалась принципом логічного дизайну інтер'єрів", – йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що площа закладу становитиме 14 600 кв. метрів.
Як працює це рішення?
Проєкт передбачає встановлення мобільних парт, які можна рухати. Це дасть змогу швидко змінювати розташування учнів для командних проєктів.
Архітектори уникали перенасичення кольорами й деталями в класах, які відвертають увагу дітей від навчання. Водночас рекреаційні зони (бібліотеку, кімнату відпочинку, актові зали та спортивні зони) зробили максимально сприятливими для активного відпочинку, комунікації та соціалізаціі.
Будівля буде оснащена тепловими насосами, геотермальним обладнанням та геотермічним обладнанням. Також у школі буде сонячна електростанція потужністю 600 кіловат. В заходи з підвищення енергоефективності буде інвестовано 0,5 млн євро коштів Європейської програми кліматичних змін.