Про це інформує Рубрика з посиланням на Суспільне.
У чому проблема?
За оперативною інформацією Національного канцер-реєстру, у 2022 році в Україні через злоякісні новоутворення грудей на обліку перебували 167 847 жінок. Ці дані не включають інформацію з АРК та Донеччини й Луганщини через неможливість отримати її під час війни.
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. На жаль, кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на III–IV стадії, коли ефективність лікування значно знижується, інформували в Центрі громадського здоров'я МОЗ України.
Проте європейський досвід показує, що виявлений на ранніх стадіях рак молочної залози (0-І-ІІ) у приблизно 90% жінок є виліковним.
Світовий досвід також свідчить, що виявлення пухлини в молочній залозі до її клінічних проявів дозволяє виконувати органозберігаючі і реконструктивно-пластичні операції при раку молочної залози і забезпечує 20-річну виживаність у 92%-98% пацієнтів.
Яке рішення?
15-річна українка Анна Лисенко створила колекцію білизни для жінок, які зробили мастектомію.
Дівчина назвала колекцію "Це не недолік, це інша краса".
Як це працює?
Комплект складається з бра, у якому є одна чашечка, а інша – це просто тканина. Матеріал самого бра – бавовна з додаванням еластану, а матеріал фурнітури – пластик.
Білизна доступна у двох розмірах і в різних кольорах:
"Не можна замінити, як наприклад розмір 65Е на 60Д, для цих жінок – це неможливо, вони це бра вже носити не будуть".
На місці, де зазвичай залишається післяопераційний шрам, комплект має вишивку у вигляді квітів.
Зі своєю ідеєю Анна виграла гран-прі освітнього модулю "Легка промисловість" від громадської організації STEM is FEM й українського бренду жіночої білизни, який відбувся в Києві.
"Ми працюємо з усіма, хто ще не обрав свою професію, не обрав вищу освіту. Тому цього разу – це були дівчата від 13 до 19 років. Дівчата послухали лекції щодо історії розвитку моди, одягу і впливу змін у світі на те, як змінюється одяг. Також, дівчата познайомилися з жінками, які зараз працюють в галузі. Це все ми робимо для того, щоб дівчата могли зрозуміти, "от я б хотіла робити те саме" або "я б ніколи не хотіла робити те саме", – розповідає голова ГО "STEM IS FEM" Єлизавета Коренко.
І хоча Анна в майбутньому планує працювати у сфері IT, каже, участю в цьому конкурсі, присвяченому легкій промисловості, зацікавилася.
"Насправді легка промисловість, для мене щось нове, незнайоме. Але ось так вийшло, що легка промисловість у мене Гран-Прі".
На початку модуля дівчата отримали завдання розробити власний комплект білизни, потім – представити свої ескізи. Анна розповідає, ідея створення бра для жінок з мастектомією у неї виникла одразу.
"Я побачила фотографії усміхненої жінки і мене це дуже надихнуло. Я побачила цю посмішку, тобто, звичайна білизна робить людину такою щасливою. Вона, так, без однієї молочної залози, але вона така щаслива – це мене дуже надихнуло".
Голова громадської організації "STEM is FEM" Єлизавета Коренко каже, у роботах учасниць оцінювали в першу чергу ідею та наскільки реалістичне її виконання, крій виробів і матеріали:
"Анну ми обрали тому, що в неї була дуже цікава ідея, в першу чергу, вона взяла реальну проблему, цей сегмент ринку, який зараз не до представлений у світі, а в Україні особливо і намагалася знайти реальне, реалістичне рішення. По-друге: вона дуже добре адаптувала свій дизайн, свої моделі саме до фізичних особливостей для жінок, як пережили мастектомію. І навіть адаптувала також і під різні розміри, і саме тому її колекція отримала Гран-Прі".
Захід тривав два дні, в ньому взяли участь 30 дівчат з 15 міст України.
Анна Лисенко виграла можливість два тижні стажуватися в одному з українських брендів жіночої білизни.
"Це найкраще, що могло тільки статися для мене, дуже приємно"
Нагадаємо, жовтень — місяць, присвячений підвищенню обізнаності щодо раку молочних залоз.
У статті Рубрики "Життя існує і під час хімії, і після неї" можна прочитати про три історії жінок, які отримали діагноз "рак молочної залози" і домоглися якісного лікування.
Також повідомлялось, що до реєстру "Доступні ліки" додали знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів.
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.