Уперше вчені розробили деталізовану мапу людського мозку: у чому рішення

Вчені вперше створили найбільшу та найдеталізованішу мапу людського мозку, яка показує близько 3300 типів клітин.

Про це повідомляє Live Sciense з посиланням на результати дослідження вчених Інституту дослідження мозку Аллена в США, яке опублікували в журналі Science у вигляді 21 статті, цитує Рубрика.

У чому проблема?

Мозок людини – це найбільш складний біологічний об'єкт, тому повна розшифровка механізмів його роботи – поки питання далекого майбутнього.

Мозок формується не тільки під час внутрішньоутробного розвитку, але продовжує активно змінюватися все життя

Яке рішення?

Науковці створили найбільшу та найдеталізованішу мапу людського мозку, яка показує близько 3300 типів клітин. На карті виявили низку типів клітин, про які раніше науковці не знали.

Як це працює?

Дослідження розпочали у 2017 році з метою каталогізувати клітини, знайдені в мозку людей, мишей, та приматів, мавп, макак, шимпанзе та горил.

Вчені виявили, що мозок дорослої людини містить приблизно 86 мільярдів нейронів й близько 84 мільярдів нейронних клітин.

До нейронних клітин належить глія – "допоміжні" клітини у центральній нервовій системі, які забезпечують клітини поживними речовинами та регулюють передачу сигналів.

"Це надзвичайно важлива робота, оскільки завдяки атласу відкривається абсолютно нова сфера, дослідивши яку вчені зможуть "глибше" зазирнути в різних видів істот, що раніше було неможливо", – каже Ед Лейн, нейробіолог з Інституту Аллена.

Для створення атласу людського мозку були використані новітні технології, які раніше застосовувалися переважно для дослідження мозку тварин.

Вчені, зокрема, використовували транскриптоміку, яка передбачає каталогізацію всіх РНК в окремих клітинах.

РНК – це генетична молекула, яка містить інструкції для побудови білків і виконує інші важливі завдання.

Науковці застосували епігеноміку, яка передбачає вивчення хімічних міток, що розташовані на поверхні ДНК і контролюють використання генів.

"Зв'язок клітин у головному мозку – це те, що відрізняє нас від шимпанзе", – відмітила нейробіологиня з Інституту Аллена, яка брала участь в дослідженні Трігве Баккен.

Зазначається, що атлас людського мозку нині є першою чернеткою. У майбутньому вчені хочуть розшифрувати функції нововідкритих клітин мозку, які, зокрема, знаходяться в стовбурі мозку.

Науковці також хочуть зрозуміти, як генна активність різних клітин сприяє розвитку неврологічних захворювань.

Раніше ми повідомляли, що Одеса стала першим містом в Україні, де вирішили запровадити пілотний проєкт з телемедицини BrainScan, яка працює на базі штучного інтелекту та значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку, фактично рятуючи життя пацієнта, коли час є критичним фактором.

Нагадаємо, що у столичному медзакладі Охматдит відбулося відкриття дитячої лабораторії сну, яка надасть унікальні можливості для діагностики та лікування розладів сну та розладів дихання під час фізіологічного сну у дітей.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві пройде третій Український Будівельний Конгрес : ключова подія для індустрії

У столиці в КВЦ "Парковий" 14 листопада пройде третій Український Будівельний Конгрес. Захід стане майданчиком… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

“Укрпошта” ввела ще одне обмеження: що відомо

"Укрпошта" з 11 листопада не прийматиме посилки в звичайних картонних коробках (не гофрованих), з випуклими… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Канада переконує партнерів дозволити Україні удари углиб росії

Канада намагається переконати інші держави зняти з України обмеження на використання зброї, що дозволить вражати… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У Миколаєві відкриють лабораторію неформальної освіти для дітей і підлітків, які постраждали від війни: навіщо це рішення?

У Миколаєві відкривають простір неформальної освіти для дітей і підлітків віком 4-17 років, які постраждали… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Очільника кремля не цікавлять переговори, він хоче знищити українську державність, – ISW

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що російський диктатор володимир путін демонструє свою незацікавленість у… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

МАГАТЕ: на одному з реакторів ЗАЕС стався витік води

На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витік води з імпульсної лінії. На даний час на… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.