Дослідники розробили “розумні” роботи, які заглушать зайві звуки в кімнаті: для чого це рішення

Мініатюрні мікрофонні датчики, які можуть виділяти окрему розмову ізолюючи навколишній шум, розробили дослідники з Університету Вашингтона.

Про це повідомляється на офіційному сайті університету, пише Рубрика.

У чому проблема?

Вчені кажуть, що люди мають вроджену можливість відокремлювати одне джерело звуку від іншого і концентруватися на актуальному для себе звуці.

Але коли в приміщенні занадто шумно і звук зливається в єдиний фон, то завдання для нашого мозку сильно ускладнюється.

Яке рішення?

Тому вони розробили систему з масиву мікрофонів, які збирають всі аудіопотоки, створюючи просторову карту, а потім система за допомогою штучного інтелекту і тріангуляції (визначення точок у тривимірному просторі) розбиває звук на окремі аудіопотоки для кожного джерела звуку з придушенням всього іншого шуму.

Вчені поділилися інструкцією роботів на сайті проєкту — ці штучки може зібрати будь-яка людина. Фото: University of Washington

Відтепер шум і музика більше не завадять, бо"розумні" роботи заглушать зайві звуки в кімнаті.

Як це працює?

Сама по собі ця ідея не нова, але дослідники з Вашингтонського університету тепер представили новий погляд на цю концепцію, використовуючи групу з семи маленьких мікрофонних роботів на колесах, кожен розміром з велику шоколадну цукерку, які автономно виїжджають із зарядної станції залежно від джерел звуку.

Ці міні-роботи займають зовсім мало місця на столі. Фото: University of Washington

Роботи використовують вбудовані мікрофони й динаміки для переміщення поверхнею столу за допомогою сонара, ухиляючись від перешкод і розподіляючись якомога ширше, щоб максимізувати різницю в часі між мікрофонами.

Дослідницька група припускає, що подібний роботизований комплекс може функціонувати як портативний, звукоізолюючий мікрофонний масив для прямих трансляцій з конференц-залів, наприклад, теоретично справляючись із завданням розсіювання шуму краще, ніж це може зробити мозок людини.

За словами команди, для двосторонніх відеодзвінків він не буде особливо корисним, тому що, хоча він і добре справляється зі своїм завданням, наразі обробка кожного трисекундного фрагмента звуку триває близько 1,82 секунди.

Затримка також означає, що найближчим часом система не зможе передавати чистий звук вашого співрозмовника на навушники в галасливому кафе — хоча обидва ці додатки цілком можуть стати доступними в міру збільшення обчислювальної потужності та швидкості.

Науковці кажуть, що такі статичні розподілені мікрофонні масиви можуть почати впроваджуватися в проєктах "розумних кімнат" або "розумних будинків". Звукові роботи зможуть спростити ізоляцію інструкцій голосового управління.

На сайті проєкту можна ознайомитися з наочними прикладами застосування незвичайних аудіороботів. За бажання можна самому спробувати зібрати таку систему — вчені виклали всі матеріали на GitHub.

Нагадаємо, українські розробники на базі Штучного Інтелекту створили платформу Mantis Analytics, яка вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.

Також український розробник Андрій Гадар розробив застосунок-календар "Гусятниця", який допоможе спланувати всі зустрічі та події кожній діловій людині.

Окрім того, Рубрика писала, що Королівський госпіталь Papworth у Кембриджі є одним із перших у Великій Британії, який використовує робота Versius для хірургії легенів і грудної клітки.

Свіжі дописи

  • Новини

На Прикарпатті запрацювало нове безбар’єрне відділення реабілітації

У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Українська книжкова поличка з’явилася в бібліотеці грецького міста Салоніки

У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

У Кривому Розі врятували жінку, яка пробула під завалами багатоповерхівки 4 години: кількість постраждалих знову зросла

З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Вінницька письменниця заснувала літературну премію на честь полеглого на війні сина

Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Нова радість стала: Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року

24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

12 різновидів борщу, вареники та автентичні страви: Українська спільнота провела благодійний Фестиваль борщу в німецькому Трірі

Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.