Дослідники розробили “розумні” роботи, які заглушать зайві звуки в кімнаті: для чого це рішення

Мініатюрні мікрофонні датчики, які можуть виділяти окрему розмову ізолюючи навколишній шум, розробили дослідники з Університету Вашингтона.

Про це повідомляється на офіційному сайті університету, пише Рубрика.

У чому проблема?

Вчені кажуть, що люди мають вроджену можливість відокремлювати одне джерело звуку від іншого і концентруватися на актуальному для себе звуці.

Але коли в приміщенні занадто шумно і звук зливається в єдиний фон, то завдання для нашого мозку сильно ускладнюється.

Яке рішення?

Тому вони розробили систему з масиву мікрофонів, які збирають всі аудіопотоки, створюючи просторову карту, а потім система за допомогою штучного інтелекту і тріангуляції (визначення точок у тривимірному просторі) розбиває звук на окремі аудіопотоки для кожного джерела звуку з придушенням всього іншого шуму.

Вчені поділилися інструкцією роботів на сайті проєкту — ці штучки може зібрати будь-яка людина. Фото: University of Washington

Відтепер шум і музика більше не завадять, бо"розумні" роботи заглушать зайві звуки в кімнаті.

Як це працює?

Сама по собі ця ідея не нова, але дослідники з Вашингтонського університету тепер представили новий погляд на цю концепцію, використовуючи групу з семи маленьких мікрофонних роботів на колесах, кожен розміром з велику шоколадну цукерку, які автономно виїжджають із зарядної станції залежно від джерел звуку.

Ці міні-роботи займають зовсім мало місця на столі. Фото: University of Washington

Роботи використовують вбудовані мікрофони й динаміки для переміщення поверхнею столу за допомогою сонара, ухиляючись від перешкод і розподіляючись якомога ширше, щоб максимізувати різницю в часі між мікрофонами.

Дослідницька група припускає, що подібний роботизований комплекс може функціонувати як портативний, звукоізолюючий мікрофонний масив для прямих трансляцій з конференц-залів, наприклад, теоретично справляючись із завданням розсіювання шуму краще, ніж це може зробити мозок людини.

За словами команди, для двосторонніх відеодзвінків він не буде особливо корисним, тому що, хоча він і добре справляється зі своїм завданням, наразі обробка кожного трисекундного фрагмента звуку триває близько 1,82 секунди.

Затримка також означає, що найближчим часом система не зможе передавати чистий звук вашого співрозмовника на навушники в галасливому кафе — хоча обидва ці додатки цілком можуть стати доступними в міру збільшення обчислювальної потужності та швидкості.

Науковці кажуть, що такі статичні розподілені мікрофонні масиви можуть почати впроваджуватися в проєктах "розумних кімнат" або "розумних будинків". Звукові роботи зможуть спростити ізоляцію інструкцій голосового управління.

На сайті проєкту можна ознайомитися з наочними прикладами застосування незвичайних аудіороботів. За бажання можна самому спробувати зібрати таку систему — вчені виклали всі матеріали на GitHub.

Нагадаємо, українські розробники на базі Штучного Інтелекту створили платформу Mantis Analytics, яка вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.

Також український розробник Андрій Гадар розробив застосунок-календар "Гусятниця", який допоможе спланувати всі зустрічі та події кожній діловій людині.

Окрім того, Рубрика писала, що Королівський госпіталь Papworth у Кембриджі є одним із перших у Великій Британії, який використовує робота Versius для хірургії легенів і грудної клітки.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві пройде третій Український Будівельний Конгрес : ключова подія для індустрії

У столиці в КВЦ "Парковий" 14 листопада пройде третій Український Будівельний Конгрес. Захід стане майданчиком… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

“Укрпошта” ввела ще одне обмеження: що відомо

"Укрпошта" з 11 листопада не прийматиме посилки в звичайних картонних коробках (не гофрованих), з випуклими… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Канада переконує партнерів дозволити Україні удари углиб росії

Канада намагається переконати інші держави зняти з України обмеження на використання зброї, що дозволить вражати… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У Миколаєві відкриють лабораторію неформальної освіти для дітей і підлітків, які постраждали від війни: навіщо це рішення?

У Миколаєві відкривають простір неформальної освіти для дітей і підлітків віком 4-17 років, які постраждали… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Очільника кремля не цікавлять переговори, він хоче знищити українську державність, – ISW

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що російський диктатор володимир путін демонструє свою незацікавленість у… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

МАГАТЕ: на одному з реакторів ЗАЕС стався витік води

На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витік води з імпульсної лінії. На даний час на… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.