81% українців повністю відмовилися від медіапродукту рф, – дослідження

Результати дослідження "Індекс медіаграмотності українців", проведеного громадською організацією "Детектор медіа", показало що до 81% українців повністю відмовилися від медіапродуктів російського виробництва.

Про це інформує Рубрика з посиланням на дослідження.

"Від 68% до 81% респондентів сказали, що вони повністю відмовилися від медіапродуктів російського виробництва (у тому числі музики), офіційного та опозиційного суспільно-політичного контенту. Ми бачимо підтвердження цьому, наприклад, і в трендах YouTube. У топ-10 українського YouTube дійсно більше немає російської музики або російських ліберальних блогерів", – сказала під час презентації цих результатів директорка Детектор медіа Галина Петренко.

Водночас, за її словами, у топдесятці українського Ютубу можна зустріти російські серіали або Comedy Club.

Це пояснюється як звичкою та певною інерцією споживання, так і відсутністю хорошої пропозиції нового українського розважального контенту, на виробництво якого на ринку не вистачає коштів.

Також результати дослідження свідчать, як розповіла Петренко, про те, що лише 18% респондентів у порівнянні із 32% у 2020 році вирішують, наскільки можна довіряти новині, інтуїтивно. Натомість фактично вдвічі зросла частка людей, які довіряють новині, якщо її розміщено в медіа, якому вони довіряють.

Загалом результати дослідження засвідчили, що рівень загального індексу медіаграмотності українців значно змінився за два роки, з 2020 по 2022 рік. Так, частка авдиторії з вищим за середній рівень цього показника зросла із 55% до 81%.

Частка авдиторії з високим рівнем компетентності зросла вдвічі в трьох субіндексах загального рівня медіаграмотності:

  • розуміння ролі ЗМІ у суспільстві (з 45% до 72%),
  • цифрової компетентності (з 49% до 64%),
  • чутливості до спотвореного контенту (з 56% до 66%).

Згідно з даними дослідження, високим є рівень медіаграмотності у молоді 18-25 років і низький серед старшої вікової групи 56-65 років.

При цьому чим нижче освітній статус, тим нижчим є й індекс.

Так, серед опитаних із загальною середньою освітою частка осіб із показником низьким та нижчим за середній становить 33%, а серед тих, хто має повну/неповну вищу освіту, – лише 10%.

Суттєві відмінності у рівні медіаграмотності спостерігаються між людьми з різним матеріальним статусом. Чим вищим є рівень добробуту, тим вищий показник має індекс.

Серед категорії людей, яким грошей вистачає лише на їжу, 27% мають низьке та нижче за середнє значення показника. Водночас серед опитаних, яким вистачає на все та які заощаджують кошти (добробут вищий за середній), ця частка становить лише 12%.

Третя хвиля дослідження "Індекс медіаграмотності українців", яке визначає рівень вміння українців свідомо сприймати й критично тлумачити інформацію, а також користуватися розмаїттям медіа, була проведено у 2022 — на початку 2023 року. Перша та друга хвилі були проведені у 2020 та 2021 роках.

Програмний директор Детектор медіа Вадим Міський анонсував нову хвилю індексу, яку організація виміряє наприкінці 2023 року.

Як повідомляла Рубрика, всеукраїнський урок єдності для 5-11 класів, присвячений питанням медіаграмотності, об'єднав майже мільйон українців.

Нагадаємо, ділове видання The Page увійшло до топу рейтингу найкращих українських медіа, які пишуть про бізнес.

Свіжі дописи

  • Новини

71 млрд доларів збитків та 180 млн тонн викидів: на СОР29 Україна назвала масштаб шкоди природі за 1000 днів війни

За 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

На базі Люблянського університету у Словенії з’явиться відділення україністики

Перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Словенії зустрілася з викладачами та ректоратом… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Reuters: Україна вдарила по складу в Брянщині 8 ракетами ATACMS, російська ППО збила лише дві

Американські чиновники підтверджують, що Україна вперше застосувала ракети ATACMS для ударів по росії. Утім, частину… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

У Житомирі 1000 місцевих жителів утворили ланцюг єдності

У день 1000-ї доби від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у Житомирі відбувся… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Парламент Німеччини знову розгляне пропозицію щодо передачі Україні Taurus

Парламент Німеччини вкотре розгляне пропозицію щодо початку постачання далекобійних ракет Taurus Україні. Відповідну ініціативу винесе… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Шмигаль запросив Данію долучитися до коаліції цивільного захисту

У Києві, 19 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.