Зеленський подякував Молдові за те, що український експорт отримав додатковий маршрут
Україна та Молдова підписали Протокол щодо спільного контролю на кордоні в пункті пропуску для залізниці "Кучурган – Новосавицька".
Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив у вечірньому відеозверненні, інформує Рубрика.
Президент розповів, що він робочий день провів в нашому місті Одесі.
Також повідомив про візит Марка Рютте, Прем'єр-міністра Нідерландів, його команди.
"Є рішення щодо ракет для "петріотів" – Нідерланди дають додаткові ракети. Ми сьогодні обговорили з Марком і інші спільні кроки для оборони України.
Окрема увага – захисту Одеси, усього нашого Півдня – від дунайських портів до портів Великої Одеси. Обговорили захист наших коридорів експорту в Чорному морі. Світ визнає глобальну роль України – гаранта продовольчої безпеки. І чітко підтримує те, що ми маємо зберегти й посилювати це наше значення.
Від української сили прямо залежить соціальна стабільність багатьох країн", – повідомив глава держави.
Сьогодні він відвідав Одеський порт.
"Були доповіді військових, урядовців щодо нашої поєднаності зі світовим ринком та захисту української акваторії Чорного моря. Провів нараду щодо ситуації в Одеській області із керівниками правоохоронних органів, представниками обласної влади, військовим керівництвом. Ключове – це, звичайно, підготовка до зими, захист енергетики, відновлення того, що було зруйновано російськими ударами. Я вдячний усім, хто працює, щоб наші люди були захищені. Пройти зиму й дати потужну відповідь на російські удари по Одесі, і по Одеському регіону, по містам області і усієї України – на це зараз спрямована робота всіх у системі влади та наших дипломатів. Буде більше захисту нашій державі", – зауважив Зеленський.
Також він сьогодні відвідав наших воїнів, які відновлюються після поранень. Президент разом із Марком був в них, поспілкувалися.
Зустрілися з вихованцями Військової академії в Одесі.
Зеленський з Одеси звернувся до учасників зустрічі Об'єднаних експедиційних сил – це формат регіональної співпраці на півночі Європи.
"Вдячний за сьогоднішню підсумкову заяву зустрічі лідерів Обʼєднаних експедиційних сил. Сильна заява. Підтримка України, зокрема підтримка на шляху в НАТО, чітке засудження російської агресії та готовність допомагати нам так, як потрібно для перемоги у війні", – сказав Зеленський, який звернувся до учасників зустрічі з Одеси.
Він зазначив, що зустріч відбулася на шведському острові Готланд – у "дуже символічному місці для розмови лідерів про безпеку Європи та довготривалий надійний захист наших країн, наших людей".
"Якщо поглянути на мапу, то можна одразу зрозуміти, чому російські державні пропагандисти закликали захопити цей острів. Готланд – це контроль над усім регіоном. І цей регіон Росія теж намагається дестабілізувати", – підкреслив він.
Глава держави нагадав, що під час звернення до шведського парламенту у 2022 році, на початку повномасштабної війни, він говорив про те, наскільки важливо бути сильними усім у Європі, в усіх частинах континенту, у кожній такій стратегічній точці, як Готланд, від якої залежить спільна безпека.
Об'єднані експедиційні сили – це формат регіональної співпраці на півночі Європи. До нього входять Сполучене Королівство, Швеція, Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія.
І ще кілька речей.
"Сьогодні з Молдовою підписано Протокол щодо спільного контролю на кордоні в пункті пропуску для залізниці "Кучурган – Новосавицька", – поінформував він.
Глава Української держави наголосив, що це є ще одним маршрутом для українського експорту.
"Додатковий транспортний коридор, який точно посилить увесь наш регіон. Дякую вам, Молдово!", – наголосив Зеленський.
Довідка
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі, що Україна і Молдова здійснюватимуть спільний контроль у залізничному пункті пропуску "Новосавицька-Кучурган" на українській території.
"Новосавицька-Кучурган" на території України. Відповідний протокол був підписаний сьогодні головами прикордонних і митних служб наших країн за підсумками онлайн-розмови з Прем'єр-міністром Молдови Доріном Речаном", – зазначив Шмигаль.
Він нагадав, що навесні країни вперше застосували спільний контроль на залізниці в пункті пропуску "Серпневе 1 – Басараб'яска".
Це суттєво сприяє українському експорту, вдвічі зменшує тривалість усіх процедур, мінімізує черги, заощаджує державні кошти, наголосив глава українського уряду.
За його словами, у перспективі досвід спільного контролю сторони планують застосувати в усіх пунктах пропуску з Молдовою, а згодом і на кордонах з усіма сусідами-державами ЄС.
"Разом ми розвиваємо швидку логістику в західному напрямку. У трикутнику Україна-Молдова-Румунія маємо всі можливості активізувати логістичні коридори, щоб диверсифікувати шляхи українського експорту", – заявив Прем'єр-міністр.