Фото: З відкритих джерел
Про це заявила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова, пише Рубрика з посиланням на ефір телемарафону.
У чому проблема?
Тактична медицина — це засоби, що допомагають рятувати життя пораненого солдата на полі бою та до того, як він потрапить у медзаклад.
Це всі ті предмети, що лежать в індивідуальних аптечках захисників і в рюкзаках бойових медиків: турнікети, гемостатичні бинти, оклюзійні пов'язки, декомпресійні голки, назофарингіальні трубки, м'які й тракційні шини, катетери для внутрішньокісткового доступу та інше.
Але неякісні медичні засоби не лише не допомагають — вони вбивають.
Тому українська армія запроваджує стандарти НАТО також і в галузі тактичної медицини.
Яке рішення?
Міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про створення у відомстві медичного департаменту.
Як це працює?
За словами заступниці міністра, це дозволить відомству почати здійснювати регуляторну функцію і провести стандартизацію турнікетів та бойових аптечок українських воїнів.
"Разом з тим ми опрацьовуємо із західними партнерами можливість швидкого рішення щодо підтвердження якості турнікетів, які виробляються в Україні, тими інституціями, які забезпечують дотримання якості в США", – сказала Калмикова.
Вона пояснила, що наразі в Збройних силах України є затверджений перелік складових бойової аптечки, проте немає процедури та технічних засобів для того, щоб визначати їх якість.
Після впровадження стандартизації, аптечки та турнікети, які надійшли у військові частини від держави, будуть перевірені.
Аптечки, які не відповідають стандартам, вилучать та замінять на якісні.
Нагадаємо, нещодавно міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що сенс Е-реєстру військовозобов'язаних – у повній цифровізації процесів, щоб перевести всю інформацію до digital: від електронного квитка до документів військово-лікарських комісій.
Повідомлялось, що електронний реєстр призовників і військовозобов'язаних має з'явитися найближчим часом, і в жовтні очікуються фінальні кроки щодо його запуску.
Президент Володимир Зеленський також заявив, що в Україні необхідно цифровізувати облік постачання Силам оборони, щоб відповідна інформація не відрізнялася від реальних фактів.
Президент Володимир Зеленський відкрив саміт "Підтримуй Україну", який відбувається у треті роковини повномасштабного вторгнення росії.… Читати більше
Австралія запровадила найбільший пакет санкцій проти росії з лютого 2022 року. Обмеження для російської федерації… Читати більше
До третіх роковин повномасштабного вторгнення росії у столиці відкрили першу частину Меморіалу українським розвідникам. Про… Читати більше
Выбор ЧПУ станка – это стратегическое решение для любого производства, связанного с обработкой металла, дерева,… Читати більше
Данія виділить 405 мільйонів крон ($56,8 мільйона) на гуманітарну допомогу та зусилля із відновлення в… Читати більше
Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.