Про це інформує Рубрика з посиланням на Державне бюро розслідувань.
Державне бюро розслідувань в межах кримінального провадження продовжує наполегливо досліджувати обставини масових розстрілів на Майдані Незалежності під час акцій громадської непокори у 2013-14 роках.
"Ці злочини не мають терміну давності й винні обов'язково будуть покарані", – наголосили в бюро.
Слідством встановлено, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві міліціонери роти спеціального призначення ПМОП "Беркут" виконали наказ вищого керівництва та застосували до учасників акцій протесту табельну гладкоствольну та автоматичну нарізну вогнепальну зброю, споряджену бойовими припасами.
Через їхні дії загинуло 48 учасників акцій протесту та ще 90 отримали вогнепальні кульові поранення.
За даними правоохоронців, після скоєння злочину зброю пошкодили та приховали, однак, частина її була найдена та ідентифікована.
Наразі підозрювані обвинувачуються у:
"Обвинувачені переховуються на території країни-агресора та стали громадянами РФ", – сказали в ДБР.
Щодо інших 14 міліціонерів цього підрозділу, також причетних до розстрілів, спеціальне досудове розслідування знаходиться на завершальній стадії.
Силовий розгін Євромайдану в Києві
Силовий розгін мирного протесту на Майдані Незалежності у Києві – незаконна акція силових відомств України, проведена силами спецпідрозділів "Беркуту" вночі 30 листопада 2013 року з метою очищення площі від учасників стихійного протесту, відомого як Євромайдан.
Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Протестувальники безперервно перебували на Майдані, причому їхня кількість змінювалася. Станом на ніч 30 листопада, коли відбулася акція силовиків, на площі залишалося близько 400 протестувальників, переважно студентів. Внаслідок дій "Беркуту" тоді постраждали щонайменше 79 осіб.
Як повідомлялося, 4 жовтня ДБР завершило розслідування справи про розстріл Небесної сотні 18-20 лютого 2014 року. Перед судом постануть експрезидент Віктор Янукович і весь тодішній силовий блок України.
Серед обвинувачених колишні посадовці:
Також судитимуть першого заступника голови СБУ – керівника Антитерористичного центру, в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві, заступника начальника ГУМВС України – начальника міліції громадської безпеки, командира ПМОП "Беркут" при ГУМВС України в м. Києві.
За даними слідства, усі вони 18-20 лютого 2014 року віддавали накази та приймали відповідні рішення щодо застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних на те підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту.
Як повідомоляла Рубрика, в Україні 20 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні. Саме 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорстокіші протистояння між силовиками та учасниками Революції Гідності. А 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.
Під час телефонної розмови обраного президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського "несподівано" був присутній… Читати більше
Україна розірвала угоду про авіасполучення з Іраном. Відповідне рішення ухвалив Кабмін. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше
У Київській області відкрився рух тимчасовим мостом по новій вісі через річку Тетерів біля межі… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Фінляндії Александром Стуббом. Про це пише… Читати більше
Служба безпеки та слідчі Національної поліції викрили на корупційних схемах керівницю одного із міжрайонних центрів… Читати більше
Контактні лінзи стали незамінним аксесуаром для багатьох людей, які бажають покращити свій зір та отримати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.