Про це заявила прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас.
Як повідомила естонська прем'єрка, Уряд на сьогоднішньому засіданні схвалив і направить до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції. Вона передбачає, серед іншого, внутрішні правила використання активів, заморожених в Естонії, особами, які перебувають під санкціями, для відшкодування шкоди від війни, завданої Україні.
Згідно із законопроєктом, правовий простір Естонії буде організовано ширше, щоб компетенції та повноваження установ зі здійснення та нагляду за санкціями були більш чіткими та ефективними.
Очільниця естонського уряду вважає, що для росії дуже важливо підняти ціну агресії.
"Ми повинні знайти способи притягнути Росію до фінансової відповідальності за шкоду, завдану Україні. Законопроєкт, який ми з урядом сьогодні спрямували до парламенту, дає змогу використовувати заморожені активи санкціонованих осіб в Естонії для компенсації військової шкоди в Україні.
Ми повинні бути прикладом і стимулом для інших європейських країн у встановленні подібних правил. Росія повинна компенсувати Україні всю заподіяну війною шкоду", – заявила Каллас.
Що відомо про заморожені активи росії є в Естонії
Міністр закордонних справ Маргус Цахкна також підтримав ініціативу Естонії щодо використання заморожених російських активів. Він підкреслив, що гроші на компенсацію шкоди, заподіяної російської агресією Україні, не повинні надходити тільки від платників податків інших країн.
В Естонії на момент розроблення законопроєкту на підставі міжнародних санкцій було заморожено активи на суму близько 38 мільйонів євро.
Що відомо про конфіскацію російських активів
Нагадаємо, що Україна разом з партнерами розробляє механізм, у рамках якого заморожені активи рф зможуть передати Україні як компенсацію за завдані війною збитки. Для цього був створений реєстр збитків, він повинен запрацювати наступного року.
Bloomberg раніше повідомляв, що в ЄС вивчають процедуру конфіскації 200 млрд євро заморожених активів російського Центрального банку. Свої пропозиції також розробляє Єврокомісія.
Так, Бельгія створила спеціальний фонд для підтримки України обсягом 1,7 млрд євро, який наповнюють з оподаткування заморожених в країні російських активів.
У липні Італія повідомила, що після вторгнення російської федерації в Україну минулого року заморозила активи російських олігархів на суму близько 2 мільярдів євро.
Окрім того, уперше Сполучені Штати передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів, які відновлюються після контузії. Перше… Читати більше
На офіційному YouTube-каналі кінофестивалю Sundance з’явився відеопрезентація режисером Мстиславом Черновим свого нового повнометражного документального фільму… Читати більше
70% опитаних українців не хотіли б виїжджати до іншої країни на постійне місце проживання, якщо… Читати більше
Війна вплинула на сільське господарство України, спричинивши значні втрати інфраструктури, врожаю та посівних площ. Про… Читати більше
У Харківській області закупили перші в Україні мобільні кухні, яке забезпечить захисників і захисниць гарячим… Читати більше
Як вирішити екологічні виклики: слухай новий сезон подкасту “Без сміття” У чому проблема? Екологічні проблеми,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.