Про це повідомляє профільне видання "Мілітарний", пише Рубрика.
У чому проблема?
Війна в Україні – це війна технологій. Безпілотні літальні апарати інтегровані майже в кожен етап бойових дій. Вони швидко передають інформацію, що надає перевагу під час бойового зіткнення або розвідки.
До основних задач, які виконують за допомогою дронів входить:
Окрім того, ударні БпЛА весь час потребують удосконалення як у дальності польоту, так і бойовому призначенні.
Яке рішення?
Раніше у вересні Служба безпеки України опублікувала два зображення українського безпілотника "Морок".
Часом для того, й СБУ, щоб привернути увагу на збір на далекобійні дрони, доводиться трохи відкривати втаємничені розробки.
На закупівлю цих БПЛА для українських військових насьогодні збирає фонд Сергія Притули й волонтери Сергій Стерненко та Ігор Лаченков.
Як це працює?
Очікують зібрати на сто дронів, які мають дальність польоту до кількохсот кілометрів, 175 мільйонів гривень. Тобто вартість одного такого – 1,75 млн грн.
Безпілотники покликані забезпечити українських військових можливістю завдавати ударів по об'єктах противника у глибокому тилу.
"Разом із Сергієм Стерненком та Ігорем Лаченковим ми збираємо на 100 далекобійних БПЛА "Морок" українського виробництва", наголосили у повідомленні ініціатори.
Мова йде про одномоторний безпілотник зі штовхаючим гвинтом у хвостовій частині, збудований за нормальною аеродинамічною схемою.
Його хвостове оперення – двобалкове, обернене V-подібне. Силова установка дрона використовує двигун внутрішнього згорання.
Зазначають, що дрон-камікадзе розрахований на те, щоб нести до 30 кілограмів корисного навантаження, відстанню до 800 кілометрів.
"Це буде чергова відповідь ворогу. Дальність польоту таких дронів – 800 км. Отже, бавовна від СБУ буде ще більш яскравою та несподіваною", наголосили в СБУ.
Відмітимо, що збір назвали "Можем павтаріть". У фонді Притули зауважують, що "повтор" буде дуже яскравим та несподіваним для противника.
Загалом на пожертви планується створити 33 таких засобів "генерації бавовни" на що потрібно 60 млн грн. Таким чином один "Морок", можливо й за рахунок витрат на розробку, має вартість у 1,81 млн грн 49 243, тобто приблизно у 50 тисяч доларів.
Зазначимо, що оціночний діапазон вартості Shahed-136, який знаходиться у масовому виробництві складає від 20 до 40 тисяч доларів, як для масового серійного виробу.
Нагадаємо, що мешканці Черкащини передали для Сил безпеки й оборони України 200 дронів-камікадзе.
Окрім того, спецпризначенці Служби безпеки України від Фонду Сергія Притули отримали 10 ударних гексакоптерів.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.