Рішення для перемоги: в Україні розробили унікальний дрон-камікадзе "Морок"
В Україні розробили секретний ударний безпілотник з дальністю ураження 800 кілометрів. Українські експерти розкрили характеристики української розробки – далекобійного дрона "Морок".
Про це повідомляє профільне видання "Мілітарний", пише Рубрика.
У чому проблема?
Війна в Україні – це війна технологій. Безпілотні літальні апарати інтегровані майже в кожен етап бойових дій. Вони швидко передають інформацію, що надає перевагу під час бойового зіткнення або розвідки.
До основних задач, які виконують за допомогою дронів входить:
- виявлення та спостереження за ворожими силами та об'єктами в режимі реального часу,
- корегування артилерійського вогню на відстані підтвердження вогневого ураження,
- контрбатарейна боротьба,
- контроль окремих ділянок фронту на лінії зіткнення з противником,
- для скидання гранат та ВОГів на ворожі позиції.
Окрім того, ударні БпЛА весь час потребують удосконалення як у дальності польоту, так і бойовому призначенні.
Яке рішення?
Раніше у вересні Служба безпеки України опублікувала два зображення українського безпілотника "Морок".
Часом для того, й СБУ, щоб привернути увагу на збір на далекобійні дрони, доводиться трохи відкривати втаємничені розробки.
На закупівлю цих БПЛА для українських військових насьогодні збирає фонд Сергія Притули й волонтери Сергій Стерненко та Ігор Лаченков.
Як це працює?
Очікують зібрати на сто дронів, які мають дальність польоту до кількохсот кілометрів, 175 мільйонів гривень. Тобто вартість одного такого – 1,75 млн грн.
Безпілотники покликані забезпечити українських військових можливістю завдавати ударів по об'єктах противника у глибокому тилу.
"Разом із Сергієм Стерненком та Ігорем Лаченковим ми збираємо на 100 далекобійних БПЛА "Морок" українського виробництва", наголосили у повідомленні ініціатори.
Мова йде про одномоторний безпілотник зі штовхаючим гвинтом у хвостовій частині, збудований за нормальною аеродинамічною схемою.
Його хвостове оперення – двобалкове, обернене V-подібне. Силова установка дрона використовує двигун внутрішнього згорання.
Зазначають, що дрон-камікадзе розрахований на те, щоб нести до 30 кілограмів корисного навантаження, відстанню до 800 кілометрів.
"Це буде чергова відповідь ворогу. Дальність польоту таких дронів – 800 км. Отже, бавовна від СБУ буде ще більш яскравою та несподіваною", наголосили в СБУ.
Відмітимо, що збір назвали "Можем павтаріть". У фонді Притули зауважують, що "повтор" буде дуже яскравим та несподіваним для противника.
Загалом на пожертви планується створити 33 таких засобів "генерації бавовни" на що потрібно 60 млн грн. Таким чином один "Морок", можливо й за рахунок витрат на розробку, має вартість у 1,81 млн грн 49 243, тобто приблизно у 50 тисяч доларів.
Зазначимо, що оціночний діапазон вартості Shahed-136, який знаходиться у масовому виробництві складає від 20 до 40 тисяч доларів, як для масового серійного виробу.
Нагадаємо, що мешканці Черкащини передали для Сил безпеки й оборони України 200 дронів-камікадзе.
Окрім того, спецпризначенці Служби безпеки України від Фонду Сергія Притули отримали 10 ударних гексакоптерів.