fbpx
Сьогодні
Фото 09:58 12 Жов 2023

В Україні презентували проєкт DigiUni для навчання студентів: для чого це рішення

English version here

Фото надані організаторами

Проєкт "Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива" (DigiUni) презентував Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Про це повідомляє Укрінформ, цитує Рубрика.

У чому проблема?

Через повномасштабну війну в Україні багато випускників та дітей старших класів вимушено переїхали за кордон та завершували там навчання. Багато з цих дітей змогли вступити у закордонні престижні вищі навчальні заклади. Та для України це означає "відтік мізків" та необхідність заохочувати молодих спеціалістів повертатися на батьківщину.

Яке рішення?

Київський національний університет імені Тараса Шевченка презентував проєкт "Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива" (DigiUni).

Фото надані організаторами

Фото надані організаторами

Як це працює?

"Ключовою цільовою групою цього проєкту є переміщені студенти університетів України, незалежно від їх місця знаходження, чи вони перебувають за кордоном, чи в Україні. Завдяки нашому проєкту студенти зможуть продовжувати навчання разом з українськими університетами", – поінформував ректор КНУ Володимир Бугров.

Координаторка проєкту, проректорка з науково-педагогічної роботи КНУ Ксенія Смирнова зазначила, що ідея ініціативи зародилася 24 лютого 2022 року.

Фото надані організаторами

За її словами, проводилося багато переговорів для втілення проєкту в життя, а також для того, щоб залучити українських та міжнародних партнерів. Згодом до ініціативи долучилися альянси європейських університетів, з якими КНУ наразі тісно співпрацює.

"Ми запропонували створити проєкт на систематизованій основі, з відповідним контролем якості цифрового контенту, а також із запровадженням нових тенденцій у системі вищої освіти", – повідомила координаторка проєкту.

Інноваційність та унікальність проєкту "Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива" (DigiUni) полягає у створенні єдиної цифрової освітньої системи, яка забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, що її можна здобути незалежно від місцезнаходження, з використанням цифрових інновацій в освітній галузі.

"Такі цифрові можливості нададуть освітянам доступ до контенту, до освіти, до нових знань", – акцентувала проректорка.

Фото надані організаторами

Водночас проєктом запроваджується процедура визнання кваліфікацій та мікрокваліфікацій, результатів навчання (кредитів ECTS), набутих за результатами цифрових освітніх програм та їхніх компонентів, віртуальною мобільністю в освітньому просторі України.

Очікується, що результатом проєкту має стати діджитал-платформа, яка систематизує весь цифровий контент університетів-партнерів.

До Відкритої Хартії – DigiUni-Ukraine, мета якої – об'єднання університетів України у потужні альянси, зможуть приєднатися університети України та брати участь у наповнені платформи власними матеріалами, а також користуватися вже наявними від європейських партнерів.

До складу команди проєкту входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Українська асоціація фахівців ІТ та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі.

Проєкт розрахований на 4 роки та фінансується Європейським Союзом в рамках програми Erasmus+.

Як повідомлялось, з 1 вересня 2023 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка вирішив повернутись до аудиторного навчання.

Нагадаємо, внаслідок ракетної атаки росіян постраждали корпуси КНУ на ВДНГ. Фотокореспондент  "Рубрика" показав фото з місця подій.

Пізніше в університеті Шевченка показали, як відновлюють унікальні вітражі, пошкоджені під час ворожого обстрілу.

Рубрика:
Київ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: