fbpx
Сьогодні
13:58 12 Жов 2023

Україна отримає британську ППО Terrahawk Paladin

English version here

Фото: msi-dsl com

Велика Британія надасть Україні мобільну систему протиповітряної оборони Terrahawk Paladin. Вона буде боротися з російськими БпЛА та захищати важливі об'єкти.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на речника Повітряних сил Юрія Ігната в ефірі телемарафону.

"Ці системи як стаціонарно можуть бути встановлені, так і на шасі. Тому вже відповідно до району, до напрямку виконання завдань буде вирішуватися, як і де такі платформи розміщувати", – пояснив він.

За словами Ігната, платформи Terrahawk Paladin можна розміщувати біля об'єктів критичної інфраструктури, щоб захистити їх від дронових атак.

априклад, коли там збила певну частину авіація, там збило ППО середнього радіуса дії як NASAMS, а уже на безпосередньо на об'єктах як "зброя останньої надії" що долетіло, добивають гармати", – додав речник.

Довідка

Перед останньою зустріччю у форматі "Рамштайн" Британія анонсувала новий пакет військової допомоги для України.

Серед анонсованого обладнання – мобільна антидронова система протиповітряної оборони Terrahawk Paladin, виготовлена британською компанією MSI Defence Systems.

Це провідний виробник дистанційних керованих установок. Гарматні установки MSI Defence Systems активно використовуються по всьому світі, забезпечують надійний захист кораблів від надводних та повітряних загроз. Вперше Terrahawk Paladin продемонстрували рік тому, а восени 2023 компанія випустила її оновлену версію.

Як значиться в повідомленні уряду Британії, система ППО Terrahawk Paladin має допомогти ЗСУ відстежувати й знищувати безпілотники та захистити критичну національну інфраструктуру.

Фото: t.me/militarymediacenter

Terrahawk Paladin називають класичним засобом боротьби із дронами. Вона об'єднує автоматичну гармату з цифровою системою управління вогнем та радіолокаційною системою.

Установка від MSI Defence Systems являє собою мобільну платформу. До точки розгортання її можуть перевозити на вантажівці. Також вона може використовуватись стаціонарно.

Terrahawk вражає цілі на дальності до 2 км. Для цього використовується гармата. В стандартному комплектуванні це 30-мм автоматична гармата Mk44 Bushmaster II. Вона оснащена системою подвійного живлення. Завдяки цьому є можливість використовувати два різні типи боєприпасів, в тому числі снаряди із програмованим підривом, ракети із напівактивним лазерним наведенням типу APKWS.

Відстеження потенційних загроз ведеться на 360 градусів за допомогою РЛС з активними фазованими антенними решітками.

Додатково встановлена оптична система пошуку та захоплення цілі з денним та нічним каналом, що забезпечує знищення ворожих цілей у будь-яку погоду. Це оптико-прицільна станція SATOS власної розробки компанії MSI, у складі якої тепловізор та лазерний далекомір.

Система Terrahawk Paladin є автономною. Електропостачання установки та комплекту управління забезпечує генератор.

Безпосереднє керування відбувається дистанційно за допомогою виносних пультів. Система потребує лише двох операторів, один з яких відповідає за огляд цілей, другий – за їх знищення.

Для відстеження цілей ППО Terrahawk залучений штучний інтелект. Система керування вираховує балістичну компенсацію, а також має покращений алгоритм розпізнавання цілей. Його розробила польська компанія Advanced Protection Systems.

Terrahawk може відстежувати кілька цілей одночасно та повідомляти точне тривимірне розташування об'єкта в режимі реального часу.

За даними Military Media Center, завдяки машинному навчанню ШІ Terrahawk класифікує літальні об'єкти, що дозволяє розрізняти БПЛА і птахів.

Порівняно зі стаціонарними системами ППО, Terrahawk Paladin має значні тактичні та стратегічні переваги, незалежно чи буде вона розгортатися як окрема система, чи як частина ешелонованої ППО.

На профільному військовий порталі Defense Express зазначають, що британська система Terrahawk, особливо у поєднанні із програмованими боєприпасами, є доволі ефективним розв'язанням питання економічного знищення таких загроз, як Shahed-136.

На засіданні "Раштайн-16", яке відбулося у Брюсселі 11 жовтня, Британія підтвердила намір передати Україні "мисливці за дронами".

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: