путін уперше після видачі ордера на його арешт виїхав за кордон
Президент росії володимир Путін, під час своєї першої закордонної поїздки з того часу, як Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на його арешт у березні, провів переговори в Киргизстані, країні Центральної Азії, яка має міцні зв'язки з москвою.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters.
путін рідко виїжджав за кордон з того часу, як у лютому 2022 року він розпочав війну проти України, і, як відомо, він не залишав росію з того часу, як МКС видав на нього ордер за викрадення українських дітей.
путін також має вирушити до Китаю наступного тижня на третій форум "Пояс і шлях" у Пекіні. Ні Киргизстан, ні Китай не є членами МКС, створеного для переслідування військових злочинців.
росія уникатиме оголошення нової хвилі мобілізації до виборів президента, − розвідка Британії
Зв'язки москви з іншими країнами в регіоні, який вона традиційно вважала підконтрольним, перебувають під тиском через дотримання ними західних санкцій, введених проти росії.
На зустрічі з президентом Киргизстану Садиром Жапаровим путін підкреслив важливість росії як ключового торгового партнера та найбільшого інвестора в економіку Киргизстану і заявив, що обидві сторони й надалі розвиватимуть співпрацю.
Він сказав, що також візьме участь у церемонії, присвяченій 20-річчю російської військової авіабази Кант, розташованої неподалік Бішкека, стратегічно важливого форпосту, який дозволяє москві контролювати регіон.
путін послався на двозначне зростання російсько-киргизької торгівлі, яке, як підозрюють деякі на Заході, частково пов'язане з тим, що киргизькі посередники сприяють порушенню санкцій російськими підприємствами.
У липні США запровадили санкції проти чотирьох киргизьких компаній за реекспорт електронних компонентів та інших технологій до росії.
Центральний банк Киргизстану минулого тижня закликав місцеві банки посилити контроль за дотриманням західних санкцій проти москви.
Довідка про арешт путіна
Нагадаємо, що у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та омбудсмена Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей.
Таким чином, усі країни, які ратифікували Римський статут, мають заарештувати російського диктатора, якщо він відвідає їхні держави.
За рішенням суду, путіна зобов'язані заарештувати в 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут або визнали юрисдикцію МКС.
Генпрокурор України Андрій Костін заявляв, що ордер Гааги дозволяє заарештувати путіна за межами рф та передати до суду.
Також повідомлялось, що 3 жовтня Національні Збори Вірменії ратифікували Римський статут, який зобов'язує виконування рішення Міжнародного кримінального суду (МКС).
Україна з початку повномасштабного вторгнення рф порушила близько 90 тисяч справ за фактом воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами. Воєнні злочини рф розслідує Міжнародний кримінальний суд Гааги.