Про це повідомляє пресслужба МОЗ, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Відповідно до чинної редакції новий Закон "Про лікарські засоби" набирає чинності з дня його опублікування та вводиться в дію через 30 місяців після завершення воєнного стану в Україні. Тож багато важливих моментів, які є в цьому Законі, заморожені під час війни", – зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко на засіданні робочої групи з євроінтеграції при Комітеті ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Вона уточнила, що йдеться і про створення єдиного регуляторного органу, і про національну систему верифікації лікарських засобів.
Яке рішення?
"Над цим ми маємо працювати вже зараз, тому варто переглянути терміни введення в дію закону, який імплементує найкращі європейські практики регулювання фармацевтичної галузі", – наголосила Слободніченко.
Як це працює?
Таким чином, МОЗ пропонує ввести в дію Закон "Про лікарські засоби" з 1 січня 2025 року (з перехідним періодом в 1 рік).
З цієї ж дати мають почати діяти:
Також пропонується запровадити 2D-кодування з 1 січня 2026 року на добровільних засадах, а з 1 січня 2028 року зробити обов'язковим.
Крім того, обговорено низку питань щодо створення окремого єдиного регуляторного органу у сфері лікарських засобів.
Очікується, що у майбутньому цей держорган зі спеціальним статусом має забезпечувати здійснення усіх процедур допуску на ринок та контроль за реалізацією усієї медичної продукції, що продається в аптеках:
Довідка
28 липня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про лікарські засоби", згідно з яким законодавство України і Європейського Союзу щодо лікарських засобів будуть використовувати однакову термінологію та впроваджувати єдині правила регулювання фармацевтичного ринку.
Нагадаємо, що з серпня придбати антибіотики в українських аптеках можна буде лише за наявності рецепту — паперового або електронного. Відпуск цих препаратів за призначенням лікарям не є новою нормою, такий механізм і раніше діяв в Україні. Проте додатково вводиться цифровий інструмент. Детальну інформацію проте що зміниться у аптеках та лікарнях читайте у матеріалі Рубрика.
Також повідомлялось, що законопроєкт про медичний канабіс до другого читання порекомендував Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Окрім того, Кабінет міністрів України змінив вимоги до відкриття аптек у селах та селищах, переглянувши нормативи мінімальної площі для таких закладів.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.