Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, пише Рубрика.
Зазначимо, що це уже 5-те рішення про закриття цієї справи за останні 2 роки, які приймалися спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Вищим антикорупційним судом та апеляційною палатою ВАКС.
Як повідомляють у відомстві, Спеціальна антикорупційна прокуратура не погоджується з рішенням ВАКС та планує оскаржить його в апеляційному суді.
"9 жовтня під час підготовчого розгляду колегія суддів ВАКС ухвалила рішення про закриття справи "Роттердам+" з підстав п. 10 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, тобто закінчення строку досудового розслідування, визначеного статтею 219 цього Кодексу, після повідомлення особі про підозру", зазначили у повідомленні.
У САП уточнили, що указане рішення ухвалили з окремою думкою одного з суддів колегії.
Своєю чергою, в ДТЕК заявили, що це рішення вкотре підтвердило законність і обґрунтованість формульного ціноутворення на енергетичні ресурси.
"ДТЕК завжди і послідовно відстоював позицію, що прозоре формульне ціноутворення на енергетичні ресурси на основі імпортного паритету – єдиний правильний шлях розвитку ринкової економіки України", – повідомили в компанії.
Що відомо про справу "Роттердам+"
Як відомо, розслідування справи "Роттердам+" тривало майже 6 років – з березня 2017 року. За цей час прокуратура 4 рази закривала справу за відсутності складу злочину і 4 рази поновлювала розслідування.
Нагадаємо, що у березні 2023 року НАБУ і САП скерували до суду перший епізод справи "Роттердам+" за обвинуваченням шістьох осіб у завданні споживачам електроенергії збитків на понад 19 млрд грн протягом 2016-2017 років.
Мова йде про:
Окрім того, НАБУ і САП 16 січня цього року завершили розслідування за підозрою 15 осіб, причетних до запровадження та дії так званої формули "Роттердам+", через яку споживачі електроенергії незаконно переплатили понад 20 млрд грн упродовж 2018-2019 рр.
А вже 3 жовтня поточного року Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання прокурора САП та наклав арешт на майно 3 обвинувачених у справі "Роттердам+".
Так, суд наклав арешт на:
майно ексголови НКРЕКП:
майно колишнього гендиректора "ДТЕК Мережі":
майно колишнього гендиректора "ДТЕК Східенерго":
Нагадаємо, що Вищий антикорупційний суд заочно арештував колишнього міністра охорони здоров'я Максима Степанова, якого НАБУ і САП підозрюють у заволодінні понад 450 млн грн, коли він очолював державне підприємство "Поліграфічний комбінат "Україна".
росія продовжує відбирати нерухомість українських та інших бізнесменів в окупованому Криму. Зокрема, за 2024 рік… Читати більше
росія поступово нарощує активність атак "Шахедами". Країна-агресор досі має змогу використовувати західні компоненти, тому санкції… Читати більше
Відбулося сьоме засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону. Наразі всі громади завершили підготовку до… Читати більше
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав країни Європи більше вкладатися в обороноздатність замість того, щоб хвилюватися… Читати більше
На деокупованій частині Херсонської області аграрії завершують збирання урожаю. Цього року площа засіяних земель зросла… Читати більше
Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV) та Талліннським коледжем охорони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.