fbpx
Сьогодні
10:30 09 Жов 2023

Буданов: спецпризначенці тричі висаджувалися поблизу Енергодару для його звільнення

English version here

Фото: ARMYINFORM

Бійці ГУР тричі намагалися висадитися на лівий берег Дніпра, щоб створити плацдарм для визволення окупованого Енергодару та Запорізької АЕС.

Про це розповів очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов сказав у розмові з NV.

Як зазначають у виданні, торік у серпні спецпризначенці перетнули тоді ще повноводне Каховське водосховище в районі Енергодару. Їхньою метою було створення на лівому березі плацдарму, придатного для подальшого визволення міста, розповідав учасник тієї операції Володимир на умовах анонімності.

На той момент росіяни хотіли підʼєднати ЗАЕС до своєї енергосистеми, що допомогло б росії закріпитися в регіоні.

Бійці висадилися біля Енергодару, але закріпитися не змогли. Як вважає Володимир, їм не вистачило артилерійської підтримки. Під тиском окупаційних сил, що переважали, українці відступили. До цього розвідка ще не мала досвіду для проведення таких операцій.

Водночас Буданов і його підлеглі не полишали ідеї визволення Енергодару і ЗАЕС.

Бійці ГУР ще двічі намагалися висадитися на лівому березі Дніпра, причому в останній із цих спроб брали участь кілька сотень людей, пише NV.

"Але як ГУР від висадки до висадки набирався досвіду, так і росіяни в цьому районі ставали дедалі більш підготовленими. І в момент третьої десантної операції вони підвели до самого берега важку військову техніку, включно з танками", підкреслили у матеріалі.

Тож спецпризначенцям знову не вдалося закріпитися, вони відступили. Буданов зізнався, що успіху трьох операцій завадили як управлінські, так і виконавчі недоліки.

А втім, росіяни так і не наважилися під'єднати ЗАЕС до своєї енергосистеми, наголосив керівник розвідки.

"Також енергодарська операція відіграла ще одну роль: вона дала практичні навички для всіх — від командного складу до бійців — як діяти на воді. Цей досвід дуже добре зараз застосовується і використовується. Наприклад, під час висадки у Криму", — зазначив Буданов.

Нагадаємо, що в тимчасово окупованому Енергодарі місцевий Рух Опору та спецпризначенці ГУР МО допомогли окупантам відзначити "день підрозділів з питань міграції системи мвс рф".

Що відомо про спецоперації ГУР

Нещодавно, 30 вересня з'явилася інформація про спецоперацію під назвою "Бариня". яку успішно провело Головне управління розвідки Міноборони України, внаслідок чого вдалося завербувати російського кадрового військового.

Нагадаємо, що 23 серпня гелікоптер Мі-8 Збройних сил росії опинився в Україні внаслідок тривалої спецоперації Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Пілот і його сімʼя перебувають в Україні, родину завчасно вивезли з росії. Мі-8 залишився в Україні разом із деталями до літаків-винищувачів, які він мав доставити росіянам.

Після цього в українській розвідці заявляли, що кількість військових рф, які хочуть здатися Україні у полон зросла на 70%.

Також українські спецпризначенці змогли встановити контроль над "вишками Бойка" у Чорному морі.

Окрім того, на День незалежності у ході спецоперації українські розвідники висадились на території тимчасово окупованого Криму та вивісили там прапор України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: