Про це повідомляє Урядовий портал, пише Рубрика.
Як розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, в основі дорожньої карти — підхід поетапного руху від "меншого до більшого".
Так, упродовж перших 2-3 років держава надасть галузі інструменти для підготовки до майбутніх законодавчих вимог, і тільки після цього ухвалить закон, що стане аналогом AI Act Європейського Союзу.
Водночас підхід повинен врахувати інтереси всіх зацікавлених сторін:
Про це запевнили розробники дорожньої карти.
"Уже сьогодні в Україні ШІ активно використовують у різних напрямах. Особливо важливе використання штучного інтелекту у сфері військових технологій. Він допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, ефективніше наводити БПЛА на цілі тощо", — наголосив Федоров.
Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков розповів, що дорожня карта передбачає саморегуляцію бізнесу.
Зокрема, очікується підписання компаніями добровільних кодексів поведінки, які свідчитимуть про етичність використання ШІ.
Ще один інструмент – "Біла книга", що ознайомить бізнес із підходом, термінами та етапами впровадження регулювання.
Також планується публікація рекомендацій – загальних і секторальних, щоб дати відповідь на запитання, що і як потрібно робити, аби підготуватися до ухвалення закону.
Зазначається, що у розробці дорожньої карти брали участь профільний бізнес, науковці та освітяни з експертного комітету з ШІ при Мінцифри.
Завантажити документ можна за посиланням.
Довідка
Міністерство цифрової трансформації спільно з асоціацією IT Ukraine та агентством TopLead створило перший каталог українських ІТ-компаній та ІТ-продуктів.
"У каталозі — топові компанії та розробки світового рівня, деякі з них не мають аналогів. Загалом зібрали 96 продуктових ІТ-компаній та 31 успішний український ІТ-продукт", – йдеться в повідомленні Федорова.
У каталозі, зокрема, міститься інформація про український безпілотник Shark UAV, продукти від MacPaw, роботизований протез від Esper Bionics, системи боротьби з дронами Piranha-Tech тощо.
Федоров підкреслює, що каталог буде корисним для інвесторів, спонсорів, донорів та всіх тих, кого цікавлять інноваційні українські продукти, і сприятиме популяризації українського сектору ІТ та залученню потенційних інвесторів і партнерів.
Нагадаємо, що українські розробники на базі Штучного Інтелекту створили платформу Mantis Analytics, яка вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.
Окрім того, для того, щоб штучний інтелект заговорив не лише українською, а і кримськотатарською, український стартап Respeecher ініціював проєкт зі збору голосів носіїв кримськотатарської мови.
Також повідомлялось, що OpenAI випустила гайд для вчителів про те, як користуватися ChatGPT для навчання.
Значні зміни в популярності каналів та типів контенту продемонструвало нове дослідження медіаспоживання серед українців, проведене… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, провели телефонну розмову.… Читати більше
Печерський районний суд Києва продовжив до 23 грудня запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту… Читати більше
Під час засідання 15 листопада уряд ухвалив порядок реалізації проекту зимової підтримки українських родин, повідомив… Читати більше
15 листопада у Києві провели в останню путь госпітальєрку Марію-Христину Двойнік із позивним "Альпака". Волонтерка загинула на… Читати більше
Выбор CRM-системы для команды может быть непростой задачей, особенно для небольших интернет-магазинов, которые имеют ограниченные… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.