Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт благодійного фонду "Ґуртум".
У чому проблема?
Нагадаємо, що з 1 вересня у школах України діють три формати навчання. В кожній області свій – в залежності від безпекової ситуації. Також з'явилась нова форма навчання у дистанційних школах.
Проте головною умовою очного навчання в українських школах цього року є укриття. Завдань влади, яка прагне, щоб батьки, відправляючи малечу до школи та садків, були впевнені, що з дітьми все буде добре.
Тому створення безпечного середовища для якісного навчання дітей є на цей момент і одним з пріоритетних
На сьогодні, на території Київської області для закладів освіти облаштували 1249 укриттів, які загалом можуть вмістити майже 268 тисяч людей.
Школа, єдина початкова в Гостомелі, була зруйнована російськими обстрілами. Торік діти їздили навчатися в інші населені пункти.
Яке рішення?
Питання побудови бомбосховища у Гостомельській школі постало із розуміння, що відновлену фондом "Ґуртум" школу не відкриють, без надійного укриття, по закону.
До відбудови школи долучилися благодійний фонд "Ґуртум" та спільнота українців в Японії "Краяни". Завдяки зборам у Японії вдалося повністю профінансувати будівництво бомбосховища. Японці перерахували мільйон гривень на будівництво.
Тому на території єдиної початкової школи у Гостомелі з'явилося унікальне укриття Hobbit house.
"Хоча останнім часом повітряних тривог стало значно менше, все ж школярам все одно періодично доводиться посеред уроків йти у бомбосховище. Але учням Petite Ecole, це завжди в радість. Адже всі хочуть швидше потрапити в казку", наголошують у фонді.
Як це працює?
Організатори розповіли, що цей проєкт став для нас відправною точкою, у старті організації будівельних робіт.
"До цього, ми робили складні монтажні й реставраційні роботи, але точно не будували нічого з нуля", зауважили вони.
Укриття розраховано на 55 осіб, але за потреби можуть розміститися понад 70 дітей і дорослих. Укриття має два виходи та санвузол.
"Ми довго шукали можливості, розробляли проєкт, прораховували площу під кількість школярів школи. Повне фінансування будівництва основного бомбосховища було покрите НПО Краяни. А потім нам подарували ще один блок на 15 м2 від @leostatesukraine . Завдяки якому, в нашому бомбосховищі з'явився другий вхід і відмежований простір для санвузла", розповіли у фонді.
В укритті заборонено встановлювати декоративні конструкції. Тому від ідеї казкового комина та балок на стелі відмовилися, проте стіни прикрасили розписами, каже команда.
"Головним завданням для нас, було створити саме казковий будиночок, щоб мінімізувати стрес та асоціації дітлахів з небезпекою. Єдиним нюансом, який не дав нам втілити повністю наш задум, стали норми, по яким заборонені будь-які оздоблення всередині приміщення, будь-то шпаклювання, декоративні конструкції", пояснили організатори.
У фонді додали, що попри заборони в укритті є і книги, і той же камін, і капелюх Гобіта, і багато котиків.
Нагадаємо, що у місті Узин Білоцерківського району Київської області розпочали зводити протирадіаційні укриття для двох навчальних закладів.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.