Про це інформує Рубрика з посиланням на Фейсбук Міндовкілля.
Пересування на джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах, багі наносить значної шкоди довкіллю.
Для припинення знищення довкілля у такий спосіб Міндовкілля розробило законопроєкт, який вносить зміни до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Проєкт документа вводить заборону проїзду автомобілів по територіях об'єктів природно-заповідного фонду. Заборона не стосуватиметься доріг загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, а також автомобільних доріг на приватних територіях.
Це допоможе захистити біорізноманіття від знищення та хімічних забруднень, шумів та вібрацій, які спричиняють автомобілі.
Законопроєкт обговорений та підтриманий представниками громадських організацій таких як КЕКЦ, WWF-Україна, ВГО "Жива планета", Українське товариство охорони птахів, Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ), Chysto.de, Українська Природоохоронна Група – UNCG та інших. Попереду – процедура погодження з центральними органами влади.
Довідка
Загазованість повітря — проблема №1 для здоров'я та екології. На частку транспорту припадає 25% викидів парникових газів в атмосферу. Найбільше викидів виробляють приватні автомобілі — 270 грам CO2/км на людину.
Шкідливі ультрамаленькі частки з вихлопів машин можуть призвести до астми, алергії, захворювань серця, раку легенів. За даними Всесвітньої асоціації охорони здоров'я, щорічно близько 3 млн смертей пов'язані з забрудненням повітря, більшою мірою, через вихлопні гази автомобілів.
Першу національну кампанію Дня без автомобілів було проведено у 1997 році у Великобританії асоціацією Environmental Transport Association, другу — у 1998 році у Франції, під назвою "In town", а у 2000 році Європейська Комісія поширила кампанію на всю територію Європейського Союзу.
В Україні офіційно не святкують День без автомобіля, але долучитися до акції можна самостійно. Схожі заходи несуть у маси ідею мінімізації використання особистого транспорту; вони спонтанно проводилися у різних містах на початку нафтової кризи 1973 року, але у жовтні 1994 на конференції "International Ciudades Accesibles" в Толедо (Іспанія) Ерік Бріттон озвучив перший заклик до періодичної реалізації подібних проєктів.
Нагадаємо, раніше українці просять ліцензувати джипінг у Карпатах.
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) потрапили селища… Читати більше
У наступному році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене… Читати більше
Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше
Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше
Уряд змінив умови, за яких підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації. А з 1 грудня… Читати більше
У 2025 році видатки на ветеранську політику пропонується встановити на рівні 10,7 млрд гривень. Як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.