Про це повідомляє OSINT-аналітик MT Anderson.
Проаналізувавши супутникові знімки за 4 жовтня, аналітики визначили, що до Новоросійська перекинули:
Також росіяни перебазували:
У Севастополі ж, за даними OSINT-аналітик, залишаються чотири десантні кораблі та один підводний човен. Імовірно, частина з них на цей час проходить ремонт.
Зазначають, що ще частина Чорноморського флоту залишається у віддалених портах на сході Криму якомога далі від українських засобів ураження. Зокрема, у Феодосії розташовано:
Що стало причиною "перегрупування" Чорноморського флоту рф
Найбільш ймовірно, перекидання такої кількості кораблів Чорноморського флоту у менш захищений порт Новоросійська є постійна загроза українських ракетних ударів та атак морських дронів на заході окупованого півострова.
Так, 13 вересня завдяки Силам спецоперацій ЗСУ відбулося враження десантного корабля "Мінськ" та російського підводного човна "Ростов-на-Дону".
Окрім того, 3 вересня у ВМС поінформували, що українська морська авіація у північно-західній частині Чорного моря знищила російський катер типу "Тунець", і оприлюднила відповідне відео.
Також, співробітники СБУ повідомили, що провели спеціальну операцію в бухті Новоросійська, під час якої пошкодили великий десантний корабель "Оленьогірський гірник".
А у ніч на 5 серпня, представники української Служби безпеки провели операцію з підриву великого російського нафтового танкера SIG, який транспортував пальне для російських загарбників.
Зазначимо, що з початку війни українські сили ліквідували 18 російських кораблів та катерів у тому числі флагман крейсер "москва".
Тому "перегрупування" у віддалені порти Чорного моря, за задумом російського командування військово-морських сил, має убезпечити флот від цієї загрози.
Для України ж таке рішення означає зменшення присутності російського флоту у північно-західній частині Чорного моря.
До того ж, до Новоросійська росіяни перекинули майже всі носії крилатих ракет "Калібр". Відтак, пуск ракет з віддаленої акваторії суттєво збільшить підльотний час, а це дозволить збільшити часовий проміжок для виявлення літаками-розвідниками союзників та налагодження реакції українських систем ППО.
Російському флоту також не вдалось паралізувати роботу українських кораблів. Водночас загроза потенційної морської десантної операції в напрямку Одеси стає все більш примарною.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.