fbpx
Сьогодні
09:33 05 Жов 2023

6 випадків позасудових страт українських військовополонених зафіксували в ООН

English version here

Фото: Скріншот

Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй із прав людини зафіксувало шість випадків позасудових страт українських військовополонених за період з лютого до липня 2023 року.

Про це мова йде у доповіді ООН щодо ситуації в Україні, пише Рубрика.

Як зазначили у звіті, страт російських військовополонених за час звітного періоду не зафіксували.

Однак є шість "автентичних" відео, на яких зображені страти українських військових силами окупаційних військ.

Серед них розстріл снайпера Олександра Мацієвського після його слів "Слава Україні" та обезголовлення військового.

Як повідомляють в управлінні, у двох відео, які з'явилися в інтернеті 6 березня і 11 квітня 2023 року, члени російських збройних сил катують та страчують двох українських військовополонених:

"УВКПЛ має розумні підстави вважати, що обидва відео, які, ймовірно, були записані до звітного періоду, є автентичними", зауважили у доповіді.

Представники УВКПЛ ООН наголосили, що страти військовополонених є серйозними порушеннями Женевських конвенцій та воєнними злочинами. За їх даними, від 24 лютого 2022 року вже задокументували позасудову страту або катування до смерті 25 російських і 21 українського військовополоненого.

І звіті йде мова про те, що ООН продовжувала документувати дані про тортури та жорстоке поводження з військовополоненими України, утримуваними росією. Про їх "жахливі умови утримання", включно з примусовою працею.

Загалом із 56 українських військовослужбовців, опитаних представниками місії ООН у звітний період, 51 розповів, що зазнавав різних форм катувань та жорстокого поводження чи сексуального насильства, зокрема примусового оголення і погроз.

Що відомо про поводження з російськими військовополоненими з боку України

В УВКПЛ ООН також повідомили, що з 26 опитаних ними російських полонених 12 заявили про катування під час допитів.

"Влада України продовжувала використовувати неофіційні місця для утримання полонених в порушення обов'язку офіційно реєструвати всіх військовополонених і надавати до них доступ незалежним спостерігачам.

Представники ООН отримали достовірну інформацію про те, що ГУР Міністерства оборони України продовжувало утримувати неофіційний пункт інтернування військовополонених у своїй штаб-квартирі на Рибальському острові в Києві.

Українська влада не відповіла на запити УВКПЛ щодо цього об'єкта, чи щодо його відвідування", зазначили в доповіді.

Водночас УВКПЛ заявило, що щодо покращення умов для російських військовополонених.

Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаною зокрема росією, полоненим мають бути гарантовані життя і гуманні умови утримання.

Страти чи жорстоке поводження з військовополоненими належать до воєнних злочинів.

Як писала Рубрика, ООН також змогла встановити, що боєприпас, яким обстріляли окуповану Оленівську колонію з полоненими українськими військовими, рухався траєкторією зі сходу на захід.

Нагадаємо, 29 липня 2022 року російські медіа повідомили про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині, де утримувалися українські полонені. Пропагандисти стверджували, що є щонайменше 53 загиблих.

У розвідці вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК "Вагнера" за особистою вказівкою євгена пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони росії.

Тоді СБУ перехопила телефонні розмови, в яких загарбники підтверджують, що саме російські війська винні у вибуху в колонії окупованої Оленівки, внаслідок якого загинули щонайменше 53 українських полонених.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: