fbpx
Сьогодні
13:58 04 Жов 2023

Спостерігати за відбудовою: UNITED24 та ЛУН запустили спільний проєкт - як працює це рішення

English version here

Фото: wikipedia.org

18 багатоквартирних будинків на Київщині, кошти на які збирає платформа UNITED24, активно відновлюють. Відтепер прочитати історії їхніх мешканців та спостерігати за прогресом можна завдяки моніторинговому проєкту IT-компанії ЛУН.

Проце пише Рубрика.

У чому проблема?

Київська школа економіки підсумувала, що станом на кінець травня цього року сума прямих збитків, завданих житловому фонду України внаслідок війни, складає понад $54 млрд.

Левова частка руйнувань — $46,6 млрд — пошкодження багатоквартирних будинків.

Руйнування зачепили 18,6 тисяч таких будинків

  • 13,2 тисячі — пошкоджено,
  • 5,4 тисячі — повністю зруйновані.

Понад $7 млрд прямих збитків — наслідок знищених та пошкоджених приватних будинків. Таких наразі вже понад 144 тисячі, з них зруйновано майже 59 тисяч.

У столиці за час повномасштабного вторгнення було зруйновано та пошкоджено 454 житлові будинки, сума збитків від цих руйнувань складає $734 млн.

"Було дуже боляче дивитись на зруйновані будинки, за народженням яких ми спостерігали ще з часів будівництва перших поверхів", зауважили у ЛУН.

Яке рішення?

Активно працює над збром коштів для відбудови столиці UNITED24. До ініціативи долучилися десятки міжнародних компаній, амбасадори платформи, приватні донори.

Як це працює?

Загалом UNITED24 має зібрати на 18 будинків 719 000 000 гривень.

Завдяки донорам платформи з усього світу наразі на відбудову перераховано 638 935 400 гривень.

Ще понад 50 мільйонів вже зібрано на рахунку Міністерства інфраструктури.

Відсьогодні усі охочі можуть підтримати збір на 5 будинків. Його мета — 28 369 770 гривень, яких не вистачає до повної суми.

Зауважимо, що кошти на відновлення двох будинків в Ірпені перерахував модний дім Balenciaga. Ще три будинки отримають нове життя завдяки особистим зборам амбасадорів UNITED24:

  • боксера Олександра Усика,
  • режисера Мішеля Азанавічуса.
  • тенісистки Еліни Світоліної.

"Для нас дуже важливо дати можливість донорам звідусіль — від Канади до Австралії, від Литви до Франції — слідкувати за будівництвом. Кожна людина, яка пожертвувала для України хоч один долар, хоч мільйон, зможе відчути причетність до нашої історії завдяки проєкту UNITED24 та ЛУН.

Дізнатися більше про сам будинок, прочитати щемкі історії мешканців, побачити на інтерактивній карті місце, де він знаходиться, і завдяки 3D-моделі краще зрозуміти масштаби руйнування та необхідність підтримки", — пояснює Ярослава Гресь, координаторка платформи UNITED24.

Окрім того, IT-компанія ЛУН запустила моніторинг будівництв, який дає змогу переглядати прогрес у відновленні будинків.

Власні фотокореспонденти команди регулярно їздять знімати об'єкти. У своїй роботі вони використовують застосунок із запатентованою технологією.

Кожен будинок фотографують з однакового ракурсу для кращої динаміки моніторингу. На основі знімків з дрона створюють 3D-моделі будинків у їх актуальному стані.

"ЛУН — це завжди про майбутнє: про будівництво, нове житло для людей, комфортне щасливе життя в місті. Тому ми жодної хвилини не замислювалися над пропозицією UNITED24 допомогти.

Кожен з нас у цій війні прагне бути залученим на шляху до перемоги, неможливо сидіти склавши руки. Це унікальний досвід — використовувати технології, створені для мирного часу, у роботі саме зі зруйнованим житлом та його відбудовою.

Емоційно дуже важкий досвід, але ми раді докласти зусиль для спільної відбудови", — говорить Денис Суділковський, маркетинг-директор ЛУН.

Нагадаємо, що в Ірпені на Київщині почали будувати новий корпус дитячого садка "Веснянка". В березні 2022-го частина будівлі була зруйнована після прямого влучання снаряду.

Окрім того, громадська організація "Доступно.UA" запустила проєкт, який допоможе втілити інклюзивну відбудову в Україні під час та після війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: