fbpx
Сьогодні
Фото 17:24 04 Жов 2023

"Підвісити сесію" для захисника чи ветерана: як працює це рішення?

Тепер кожен охочий може допомогти українським військовим та ветеранам попіклуватися про їхнє ментальне здоров'я. "Рубрика" розповідає про нове рішення.

У чому проблема?

Наші військові потребують не лише фізичної, але й психологічної допомоги. Фахівці відзначають, нині така підтримка для наших захисників є не менш важливою, ніж наявність боєприпасів, артилерійських систем чи сучасних дронів.

 Яке рішення?

Учасники бойових дій можуть стикатися зі складнощами у цивільному житті, а також потребувати підтримки на передовій. Для того, аби зробити психологічні послуги доступними й допомогти військовослужбовцям впоратись з труднощами, два психотерапевтичних проєкти об'єднали свої сили та експертність.

На початку жовтня у співпраці з вуличним художником ukrgatikula та воєнним фотографом Віталієм Юрасовим платформа для онлайн-терапії Hedepy та  громадська організація "Психологічна підтримка та реабілітація "Вільний Вибір" запустили кампанію "Подаруй підтримку тим, хто захищає". Мета проєкту — надання безоплатних сесій терапії для підтримки військових. Проєкт пропонує "підвісити сесію" для того, хто її потребує, або ж задонатити вільну суму для її проведення.

Як це працює?

Кожна сесія — це крок до того, щоб наші захисники та захисниці не почувалися самотніми.

Плакати кампанії "Подаруй підтримку тим, хто захищає" можна побачити в центрі Києва та на блокпостах, що залишаються дійсними у місті з першого дня повномасштабного вторгнення. Проєкт покликаний довести, що отримувати допомогу — не соромно, і створений з важливою метою: психологічно підтримувати військових, ветеранів та ветеранок. Соціальна складова проєкту: можливість подарувати "підвішену сесію" тому, кому вона необхідна або ж задонатити на проведення сесії вільну суму.

За словами ініціаторів проєкту, блокпости, які не притаманні мирним містам, обрали не просто так для розміщення плакатів. Так, це важливе нагадування про те, як війна продовжує змінювати нашу реальність. Зараз як ніколи важливо допомагати, а також підтримувати психічне здоров'я захисників: людей, які платять найвищу ціну для того, аби захистити кожного з нас.

"Ми створили цей проєкт не лише в якості подяки нашим захисникам, але і як нагадування всьому суспільству про важливість психологічної підтримки та усвідомлення того, що разом ми можемо долати будь-які випробування. Кожна безкоштовна сесія, кожен внесок — це ще один крок до того, щоб наші захисники й захисниці відчули себе не самотніми" — говорить команда проєкту "Подаруй підтримку тим, хто захищає".

Як народився проєкт?

 У громадській організації "Вільний вибір" "Рубриці" розповіли: необхідність запровадити проєкт команди ініціативи усвідомили, коли відчули зростання кількості запитів від захисників. За спостереженнями "Вільного вибору", зараз ветерани, ветеранки та військові більше зацікавлені в психотерапевтичній підтримці та краще освічені в питаннях психічного здоров'я.

"Це, безумовно, результат роботи різних проєктів, які були реалізовані протягом останніх років. І це результат того, що спільнота стала більш різноманітною: після повномасштабного вторгнення багато людей пішли на службу, серед яких були й ті, хто вже мав досвід терапії, як цивільна особа", — ділиться команда проєкту.

 Консультації, які надаватимуть в рамках проєкту, можуть бути індивідуальними або парними, залежно від запиту.

"Як організація, ми беремо на себе відповідальність за кожного клієнта, який до нас звертається. Наша відповідальність полягає в тому, щоб довести людей до того стану, коли вони можуть самостійно будувати життя, яке хочуть проживати, та використовувати знання та навички, отримані в ході психотерапії. Ми не обмежуватимемо клієнтів у кількості консультацій: одному може вистачити трьох, іншому потрібно десять, хтось потребуватиме більше", — коментує "Вільний вибір".

"Повернувшись у 2015 році з фронту, я була б дуже вдячна, якби мені підвісили сесію в терапевта", — говорить Аліна Вяткіна, ветеранка-парамедикиня та головна менеджерка Вільного Вибору.

 Що далі?

Команди Hedepy та "Вільного вибору" впевнені, що ця ініціатива закриває одразу три потреби: необхідність підтримки для захисника; відкритість з боку терапевтичних проєктів та бажання цивільних людей висловити подяку не лише словами, але й конкретними діями. І вони не помиляються — лише за 4 дні ініціативи кількість сесій, які можна було б провести на зібрані кошти, сягає близько 15.

Наразі, крім вулиць Києва та блокпостів, плакати планують розмістити у закладах столиці й великих містах: Дніпрі, Львові та Одесі.

У планах — долучати до ініціативи відомих інфлюєнсерів та експериментувати з інструментами, які зможуть привернути увагу до збору. Команда мріє про створення спеціального відео і масштабування проєкту.

"Підвісити" терапію для захисників або задонатити вільну суму можна, відсканувавши QR-код на плакаті ініціативи або за посиланням.

ГО "Вільний вибір" — громадська організація "Психологічна підтримка та реабілітація "Вільний Вибір" працює у сфері ветеранських справ з січня 2015 року. Місія — надання допомоги у подоланні психологічних труднощів ветеранам, ветеранкам, військовослужбовцям, поліцейським та їх родинам; творити та розвивати екологічну, професійну спільноту фахівців сфери ветеранських справ

Hedepy — проєкт онлайн-психотерапії, який зародився в Чехії під час пандемії. Компанія працює більш ніж в десяти країнах Європи, а навесні 2022 року розпочала діяльність в Україні. Поштовхом до цього стала війна — на початку вторгнення платформа допомагала біженцям, з України, а згодом, команда прийняла рішення про вихід на український ринок, аби надати підтримку мільйонам українців — допомагаючи психологічно українцям та створюючи робочі місця для українських психотерапевтів.

 

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: