Національний банк присвятив пам’ятні монети героїчним захисницям України: для чого це рішення
З нагоди Дня захисників та захисниць України в Національному банку відбулася презентація нових пам'ятних монет "Захисниці", що вшановують героїзм захисниць України та присвячені українським жінкам, які стали на захист Батьківщини.
Про це розповідає Рубрика, посилаючись на Нацбанк України.
У чому проблема?
Українські захисниці нарівні з чоловіками ведуть боротьбу з такою ж силою, звитягою та самовідданістю – розвідниці, саперки, снайперки, парамедикині, зв'язківиці.
Яке рішення?
"Сьогодні на їх честь та з нагоди Дня захисників та захисниць України ми презентували пам'ятні монети "Захисниці". Дизайн монети чітко демонструє трансформацію, яку пройшли українські жінки до та після початку війни. Жінка, мати, берегиня бере в руки зброю, аби захистити своє. Нехай ці монети також стануть певною художньою фіксацією того, що українські жінки особливі. Ваша сміливість додаєте впевненості у Перемозі України", – сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний.
Презентував нові монети Андрій Пишний разом із трьома захисницями України: ординатором відділення реанімації та інтенсивної терапії у Головному військовому клінічному шпиталі Міністерства оборони України підполковником Аліною Слободянюк; ветеранкою російсько-української війни Євою Тур; військовослужбовицею Збройних Сил України та волонтеркою Лесею Литвиновою. Модератором заходу стала Ірина Солошенко, волонтерка приймального відділення Головного військового клінічного госпіталя.
Як це працює?
Дизайн пам'ятних монет "Захисниці" створила художниця Марина Куц.
На аверсі монет на дзеркальному тлі розміщено символічну композицію, що демонструє відважність та волелюбність, щирість, дбайливість українських жінок, втілених в образах матері та захисниці, які під час війни взяли на себе величезну відповідальність – бути на захисті Батьківщини та водночас залишатися дружиною, господинею і матір'ю.
На реверсі монет на дзеркальному тлі розміщено композицію, що символізує жіночність українок-захисниць: ліворуч – стилізовані хвилі жіночого волосся, заплетеного в косу; праворуч – абриси жіночої фігури в плахті (елемент оздоблення – тамподрук).
Пам'ятні монети "Захисниці" номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла тиражем до 2 500 штук, номіналом 5 гривень – з нейзильберу тиражем до 50 000 штук (у сувенірній упаковці).
Придбати їх можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 500 монет зі срібла та десять тисяч монет з нейзильберу, всі вони будуть доступні з першого дня продажу.
Довідка
Пам'ятні монети "Захисниці" Національний банк ввів у обіг 2 жовтня 2023 року. Вони продовжують серію "Безсмертна моя Україно".
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм. Гурт монети – рифлений.