Фото: Телеграм / Київська обласна військова адміністрація
Про це повідомили у Київській обласній військовій адміністрації, пише Рубрика.
У чому проблема?
Станом на початок великої війни, за даними Державної служби надзвичайних ситуацій України, в Україні стояли на обліку трохи понад 21 тисячу захисних споруд цивільного захисту, з яких 74% оцінили як готові та обмежено готові до використання за призначенням, 26% — як не готові взагалі.
Ця проблема була й залишається актуальною як для великих міст, так і для невеликих громад.
Як відомом, найбезпечнішим місцем є бомбосховище, проте сьогодні в Україні немає шкіл із такими спорудами, пояснює підполковник служби цивільного захисту Андрій Савчук на вебінарі проєкту DECIDE.
З його слів, деякі школи могли ще при будівництві бути обладнані протирадіаційними укриттями та сховищами, зокрема в тих регіонах, де поблизу є атомні станції чи хімічні підприємства.
Проте таких небагато. Найчастіше мова йде про простіші укриття або споруди подвійного призначення.
Окрім того зазначимо, що з 1 листопада 2023 року набувають чинності нові будівельні норми, для будівництва захисних споруд цивільного захисту.
Яке рішення?
Як повідомили у військовій обласній адміністрації, нові укриття отримають ліцеї "Успіх" та "Обдарованість".
Як це працює?
У захисних спорудах передбачене зведення посилених конструкцій.
Фото: Телеграм / Київська обласна військова адміністрація
Також планують облаштувати:
Кожне укриття розраховане на 500 осіб.
Фото: Телеграм / Київська обласна військова адміністрація
Окрім цього, понад 1000 дітей громади матимуть доступ до позашкільної освіти, оскільки на базі ліцеїв організована робота гуртків, секцій та клубів.
Нагадаємо, у Харкові завили про наміри побудувати першу в Україні підземну школу. Вона відповідатиме найсучаснішим нормативним вимогам до захисних споруд.
Також ми повідомляли, що у дитячій лікарні в Києві Охматдит побудували укриття.
Окрім того, найбільший дитячий садок Підволочиської селищної громади за кілька місяців отримав укриття з якісною підлогою та сантехнікою, новими меблями й простором для занять. "Рубрика" розповідає, як це рішення знайшли та втілили.
Читайте у розлого у нашому матеріалі: "Безпечне середовище для 225 дітей: як у Підволочиську на Тернопільщині завдяки німецькому гранту відремонтували протирадіаційне укриття".
У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше
У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше
Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.